Ознака: пакет
Економија 22.04.21 | 15:56

Заев: Во Буџетот има пари за исплата на шестиот пакет економски мерки

Државата е финансиски ликвидна и стабилна и во Буџетот има доволно средства за исплата на шестиот пакет економски мерки за туристичко – угостителскиот сектор во вредност...

Економија 16.02.21 | 10:27

„Спакуваниот“ петти пакет економски мерки на усвојување во Влада

На денешната редовна владина седница се очекува да биде усвоена информацијата за петтиот пакет економски мерки за помош на стопанството и граѓаните поради ковид пандемијата....

Економија 11.01.21 | 10:31

ССК: Петтиот пакет да се донесе во јанаури, да има даночно олеснување и субвенции за задржување на вработените

Петтиот економски антикризен пакет да се донесе во јануари и да содржи мерки за одржување на ликвидноста, за даночно олеснување и одложување на даночните обврски, како...

Балкан 06.10.20 | 08:52

ЕУ денеска го презентира Извештајот за напредокот, Пакетот за проширување и Инвестицискиот план за Западен Балкан

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји денеска пред европратениците ќе го претстави Пакетот за проширување 2020 и Економско инвестицискиот план за Западен Балкан,...

Економија 27.09.20 | 10:16

Денеска ќе се решава за четвртиот пакет економски мерки

На денешната седница Владата треба да ја разгледа информацијата за четвртиот сет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на Ковид-19, соопшти владината...

Свет 03.08.20 | 09:50

Мистериозни пакети со семиња од Кина стигнуваат на адреси во САД и Британија

Граѓаните на Велика Британија и САД веќе некое време по пошта примаат чудни пакувања со семе од Кина што не ги нарачале, пишува британски „Метро“. Не е целосно јасно...

Балкан 21.07.20 | 10:40

Мицотакис: Се враќаме во Атина со пакет од над 70 милијарди евра

Се враќаме во Атина со пакет помош што надминува 70 милијарди евра, рекорден износ за нашата земја, изјави грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на прес конференцијата...

Балкан 21.07.20 | 10:31

Хрватска ќе добие 22 милијарди евра од пакетот на ЕУ

Хрватска ќе добие 22 милијарди евра од пакетот на Европската унија, објави утринава хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ.  Во Хрватска носиме 22 милијарди евра, што е гаранција...

Македонија 13.09.19 | 19:01

Османи: Пакетот Македонија-Албанија може да се раздели заради почеток на преговорите со ЕУ

Македонија и Албанија може да се разделат од пакетот заради почеток на пристапните преговори за во ЕУ. Овие гласини за ТВ21 ги потврди и вицепремиерот за европски прашања...

Свет 05.03.19 | 20:23

Три пакети со експлозив пронајдени на аеродромите во Лондон

Антитерористичките единици испитуваат три пакети што содржат експлозив, а се пронајдени на аеродромот „Хитроу“, потоа на аеродромот „Сити“ во Лондон и на станицата...