Ознака: падна
Свет 15.12.22 | 21:46

Падна владата на Словачка, можни вонредни избори

Пратениците на словачкиот парламент и изгласаа недоверба на коалициската влада на премиерот Едуард Хегер, што може да доведе до вонредни избори во Словачка, пренесува...

Свет 05.06.22 | 16:42

Падна Владата на Естонија

Плашејќи се дека Москва се обидува да ја дестабилизира Естонија, каде што се распоредени клучни британски трупи во рамките на НАТО, владата таму падна. Имено, естонската...

Балкан 13.04.22 | 11:23

Дронот што падна во Загреб носел бомба, покажа истрагата

Синоќа хрватска „Нова ТВ“ објави дека дронот што падна во Загреб бил модифициран и, како што наведоа, во леталото наместо камера имало поставена бомба. Жупаниското...

Македонија 01.10.20 | 16:01

МОН ги објави резултатите за место во студентските домови, ама им паѓа веб страницата

Резултатите за сместување во државните студентски домови се објавени денеска, меѓутоа, студентите не можат да видат дали се примени зашто интернет-страницата на Министерството...

Свет 03.07.20 | 10:03

Премиерот поднесе оставка: Падна владата во Франција

Францускиот премиер Едуард Филип денеска даде оставка од функцијата. Со тоа и официјално падна француската влада. Оставката Филип ја поднесе само неколку дена откако...

Црна хроника 02.04.19 | 19:46

Детали за паднатиот авион: Два полициски хеликоптери биле во потрага по „цесната“

Мал воздухоплов од типот Цесна П210Н кој летал од Охрид за Софија попладнево во 16:16 часот е изгубен од радарскиот систем на контролата за летање. Контактот е изгубен западно...

Црна хроника 22.03.19 | 19:53

Маж падна во Вардар

Припадници на полицијата и пожарникари повеќе од три часа трагаат по маж кој паднал во водите на Вардар на излезот од Гостивар. Гостиварец во полиција пријавил дека...