Ознака: Осомничен
Македонија 01.01.21 | 14:29

Несекојдневно: ЈО објави новогодишна честитка од еден осомничен за јавен обвинител

Во годината што измина Јавното обвинителство постапуваше против повеќе од 25.000 полнолетни сторители на кривични дела. Со оглед на тоа што согласно Законот за кривична...

Балкан 03.09.20 | 14:11

Поранешниот косовски премиер Агим Чеку повикан во Хаг како осомничен

Поранешниот командант на главниот штаб на Ослободителната војска на Косово, бивш премиер и министер за одбрана на Косово, Агим Чеку, вчера е повикан да се појави на...

Свет 12.11.19 | 13:26

Лице со македонско потекло е главен осомничен за подготвување терористички напад во Германија

Во операција на германската полиција во градот Офенбах, во сојузната покраина Есен, уапсени се три лица кои се сомничат за поврзаност со џихадистичката организација...

Македонија 04.09.19 | 11:21

Ременски не кажа дали е повикана како сведок или како осомничена

Пратеничката од редовите на СДСМ, инаку почесна претседателка на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски, Фросина Ременски, во моментов е на распит пред обвинителката...

Македонија 28.08.19 | 14:12

Осомничен во „Рекет“ за неколку дена во странство потрошил 180.000 евра од пленот

Непосредно по заминувањето со пленот од еден милион евра, еден од осомничените само за неколку дена во странство потрошил околу 180.000 евра. Се стега обрачот и околу други...