Ознака: ослободени
Фудбал 28.11.22 | 21:52

Ослободени повеќе од 700 затвореници во Иран по победата на фудбалерите во Катар

Повеќе од 700 затвореници се ослободени во Иран по неодамнешната победа на иранската фудбалска репрезентација против Велс на Светското првенство во Катар, соопштија...

Македонија 22.07.22 | 18:38

До 27 јули продолжена препораката трудниците и лицата над 60 години да не одат на работа

Владата на денешната 64-та седница, на предлог на Министерството за здравство, ја измени Одлуката во врска со препораките поврзани со високите временски температури,...

Македонија 13.10.20 | 14:51

Сите обвинети во „Змиско око 2“ ослободени од вина

Сите дваесет и двајца обвинети во случајот „Змиско око 2“ се ослободени од вина за кривичното дело „злоупотреба на службената положба“, додека за дел од нив кои беа...

Македонија 03.09.20 | 21:08

Следната недела одлука дали сите родители на деца до 10 години и хронично болните ќе се вратат на работа

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва најави дека на почетокот на следната недела ќе биде донесена одлука дали ќе продолжи да важи мерката за родителите на...

Македонија 03.09.20 | 20:09

МТСП со појаснување: Еве за кого ќе важи мерката за ослободување од работа

МТСП се огласи со појаснување за мерката за ослободување од работа на родител на дете до 10 години, од каде велат дека истата ќе важи се до донесување на следната владина...