Ознака: општина
Македонија 07.04.20 | 17:19

Д-р Јасминка Ајтовска: Има позитивни на коронавирусот од општинската зграда во Чешиново-Облешево кои се без симптоми

Д-р Јасмонка Ајтовска од Кочани на својот фејсбук профил напиша: Почитувани сограѓани на општина Чешиново-Облешево…секој од Вас кој последните 10 дена бил во контакт...

Скопје 18.12.19 | 15:45

Жителите револтирани: Паркот во Ѓорче ископан, општината се правда дека се гради времено решение

Градежни актвивности во паркот ги вознемирија жителите на Општина Ѓорче Петров, кои се загрижени дека зелената површина може да се пренамени за проширување на улица...

Економија 27.06.19 | 18:54

Само еден човек во Арачиново платил данок – собрани цели 970 денари!

Пpoблемот со општините во Македонија е што голем дел од нив немаат изградено добри манаџерски административни капацитети за финансиски менаџмент, немаат направено...

Балкан 12.05.19 | 09:27

Вучиќ уапси цел општински врв од својата партија поради корупција

Раководството на српската општина Пожега, на чело со претседателот на општината, Милан Божиќ (62), вчера веа уапсени во големата полициска акција за злоупотреба на службената...