Ознака: општина аеродром
Фудбал 20.01.22 | 17:52

По „Филип Втори“ ќе се гради уште еден голем стадион во општина Аеродром

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини, денес оствари средба со градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски. На состанокот се...

Скопје 13.01.22 | 13:51

Општина Аеродром организираше Василичарски ручек во пензионерскиот дом

Скопската Општина Аеродром организираше Василичарски ручек во пензионерскиот дом во населбата. Како што соопштија од Општината, над 150 пензионери добија пакети со...

Скопје 10.01.22 | 15:02

Општина Аеродром набави 200 тони сол, активиран е кризниот штаб

Општина Аеродром набавила 200 тони сол, а активиран е кризниот штаб со кој ќе раководи градоначалникот Тимчо Муцунски. На располагање се ставени сопствени возила за чистење...

Скопје 29.12.21 | 17:15

Општина Аеродром им подели новогодишни пакети на социјално загрозени семејства

Голем број социјално загрозени семејства што живеат на територијата на Општина Аеродром денеска добија пакети со прехранбени производи и средства за хигиена како...

Скопје 17.11.21 | 16:20

Муцунски: Општина Аеродром ќе излегува во пресрет и ќе помага на сите млади спортисти

Во мојата канцеларија лично се запознав со неколку спортисти од Општина Аеродром на кои им доделив благодарници за придонес и постигнување на значајни спортски успеси...

Скопје 10.11.21 | 22:14

Бесплатен термин за вежбање на децата со атипичен развој

Советот на Општина Аеродром на последната седница донесе одлука за бесплатни термини во фискултурната сала на ООУ „Александар Македонски“ наменети за деца со атипичен...

Скопје 02.11.21 | 15:25

Општина Аеродром почнува постапка за изградба на две нови градинки

Општина Аердром почна постапка за изградба на две нови градинки, соопшти денеска градоначалникот Тимчо Муцунски, кој заедно со Дејан Митевски, носителот на советничката...

Скопје 06.09.21 | 22:28

До сабота ќе го објавиме идниот градоначалник на Аеродром

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на ТВ 24 зборувајќи на темата за престојните локални избори, истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е убедлив фаворит...

Скопје 06.07.21 | 13:41

Марин не ја дава фотелјата, и тој поднел кандидатура

По објавата на пратеникот од СДСМ Александар Филиповски дека има поддршка за кандидатура за градоначалник на Аеродром од општината соопштија дека во трка за втор мандат...

Скопје 02.07.21 | 10:07

Во општина со буџет од 20 милиони евра, родителите сами купуваат клима уреди за дечињата во градинките

Во општина со буџет од 20 милиони евра, родителите сами купуваат клима уреди за дечињата во градинките, открива Дејан Митески од ВМРО-ДПМНЕ, кој сподели вибер-пораки од...

Скопје 28.06.21 | 23:20

Медицински отпад фрлен во близина на детска градинка во Аеродром

Дејан Митески, поранешен член на советот во општината Аеродром обвини дека медицински отпад се фрла во непосредна близина на поликлиниката Јане Сандански во скопската...

Скопје 26.05.21 | 13:51

Марин, дали се ова нормални цени: Лед рефлектор во Општина Аеродром чини 92.000 денари, друг лед рефлектор чини 55.000 денари

Лед рефлектор во Општина Аеродром чини 9️⃣2️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣ денари (78.000+ДДВ) Друг лед рефлектор чини 5️⃣5️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣ денари (47.000+ДДВ) Златко Марин дали според тебе...

Скопје 15.05.21 | 17:43

Наместо вода, од фонтаните во Аеродром ќе гргаат темјанушки и грмушки

Од фонтаните низ Општина Аеродром на прагот на горештините ќе потечат цвеќиња и грмушки. Градоначалникот Златко Марин денеска се пофали дека некогашната фонтана во...

Скопје 14.05.21 | 21:22

По 4 години власт, главен проект нова општинска зграда – доказ дека цел мандат е загубен

Кога после 4 години власт, главен проект ќе ти биде најава за нова општинска зграда, покажува дека цеп мандат е загубен! – коментира Златко Перински  советник во Општина...

Скопје 12.04.21 | 12:10

Општина Аеродром за роденденот ќе си се почести со нова зграда

Општина Аеродром по повод 16 години од своето постоење го презентираше награденото идејно решение на конкурсот за проектирање нова општинска зграда. На видеото може...

Скопје 19.02.21 | 14:12

Општина Аеродром го повлече конкурсот за новинарски статии

Општина Аеродром соопшти дека го повлекува неодамнешниот конкурс за новинари за промоција на европските вредности. Конкурсот се однесуваше на новинарски статии од...

Скопје 14.02.21 | 08:54

ЗНМ бара да се повлече конкурсот за награди за новинари и медиуми од Општина Аеродром

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) реагира на јавниот повик на Општина Аеродром за новинарски натпревар со кој општината на наградените новинари/медиуми...

Скопје 29.09.20 | 10:12

Општина Аеродром финансира невладина на СДСМ која наплаќа за средби со Златко Марин

Европа за тебе, ама и ние за Европа, едно 300.000 денари, пишува на фејсбук претседателот на ОК Аеродром на ВМРО-ДПМНЕ, Дејан Митески. Тој во постот сподели документ од кој...

Скопје 29.07.20 | 15:27

Марин одбива ослободување од плаќање за градинки во време кога тие не работат

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за обнова на Македонија во Општина Аеродром реагираат на, како што велат, дрското самоволие на градоначалникот Златко...

Скопје 16.07.20 | 11:14

Eднократна парична помош за првачињата во Општина Аеродром

Општина Аеродром и оваа година доделува еднократна парична помош на семејствата со прваче во висина од 3.500 денари, за што издвои 2.750.000 денари. Целта на овој проект е да...