Ознака: опасност
Скопје 13.01.21 | 12:02

Провалија наместо лифт во катната гаража „Смилевски конгрес“

Малку недостига да дојде до вистинска трагедија во катната гаража „Смилевски конгрес“ во Центар, каде расипан лифт стои отворен без никаков знак за предупредување...

Македонија 21.11.20 | 16:46

Опасностa од бугарското вето

Македонците се емотивни луѓе и веројатно тешко го поднесуваат неочекуваниот “ладен туш” на кој беа изложени, неколку дена отткако беа одушевени поради првиот...

Здравје 26.09.20 | 20:30

Без строги епидемиолошки мерки Мадрид е во сериозна опасност

Шпанскиот министер за здравство побара од властите во Мадрид да ги засилат мерките во тоа жариште на епидемијата на новиот коронавирус, предупредувајќи дека жителите...

Живот 23.09.20 | 21:27

Возач дивее со 230 на час, страшно видео се појави на социјалните мрежи

Видеото што се појави на социјалните мрежи уште еднаш покажува дека со сите можни предупредувања секогаш ќе има некој што сепак ќе успее да вози во лентата за застанување...

Здравје 23.07.20 | 14:02

Општините во кои живеат ранливи и маргинализирани граѓани се потенцијални нови жаришта за корона

Ранливите и маргинализирани групи граѓани немаат еднакви можности за да се заштитат, ниту во време на пандемија од коронавирус. Состојбата на овие граѓани е влошена,...

Свет 06.07.20 | 18:43

Во Вухан загрозени милиони луѓе, нова криза на повидок!

Заради поројните дождови и поплавите во Кина, загрозени се милион луѓе во градот кој што се наоѓа на реката Јангцекјанг, а подигнато е и нивото на заштита од поплави...

Интима 31.01.20 | 23:17

Најопасни пози во сексот

Станува збор за пози кои се многу едноставни за изведување и многу популарни. Ризични се бидејќи во текот на изведување се случуваат најмногу повреди, па внимателно...

Калеидоскоп 16.01.20 | 10:20

ИКЕА предупредува: Доколку ја купивте оваа шолја, вратете ја

Шведската компанија за мебел ИКЕА ги повика сите купувачи што ја поседуваат патната шолја од марката Troligtvis со ознаката „Made in India” (произведено во Индија) да престанат...