Ознака: огласи
Свет 10.05.21 | 10:26

„Амазон“ минатата година блокирал 10 милијарди сомнителни огласи

Компанијата Амазон, која се најде под притисок на клиенти, брендови и законодавци да сузбие фалсификати на својата веб-платформа за трговија, денеска соопшти дека минатата...

Македонија 29.12.20 | 10:55

Додека се трча за 100 евра на шалтер, прашајте се од кај пари за нови 740 административци во само една недела

Ќе намалуваа министри, ќе намалуваа администрација, па ќе ја тестираа и праќаа „на приватно”, за сето да заврши со енормен раст на администрацијата!, реагира портпаролот...

Македонија 18.04.20 | 22:49

„Мерцедеси“ сликани во Вила Водно дадени на оглас на „Реклама 5“

Неколку возила од марката „мерцедес“, фотографирани во дворот на резиденцијата на претседателот, се нудат за продажба на интернет огласникот „Реклама 5”, пренесе...

Економија 26.01.20 | 18:54

Работниците едвај го поминуваат месецот, а огласите за вработување во администрацијата не стивнуваат

Агенцијата за вработување има објавено дваесеттина огласи за вработување во јавната администрација иако се наближува датумот за предвремени парламентарни избори....