Ознака: одговорност
Македонија 15.10.19 | 16:27

Таравари: Со сите скандали ДУИ ќе мора да оди во опозиција и да се реформира

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците и градоначалник на Општина Гостивар, Арбен Таравари смета дека оставката на заменик министерот за здравство е изненадување,...

Македонија 10.09.19 | 09:54

ДУИ: Секој од нас сноси одговорност, никој не е над законот

Демократската унија за интеграција преку соопштение повика на владеењето на правото, еднаквоста пред законот и доследното спроведување на законот од страна на сите,...

Македонија 14.08.19 | 16:44

Мицковски: Заев сака да се спаси од „Рекет“ глумејќи жртва

Новинарот Ивор Мицковски смета дека премиерот Зоран Заев сака да се претстави како жртва во аферата „Рекет“ и затоа прави сè да се спаси. Заев: Одговорност во „Рекет“...

Македонија 16.07.19 | 17:56

Богоевски: Да се ревидираат сите постапки кои Јанева и СЈО ги водело

Одговорноста е индивидуална, но и институционална. Горката вистина е следнава: Не може двете постапки, а посебно нивниот исход, да се третираат одделно и независно. Доколку...

Македонија 05.12.18 | 14:48

Спасовски разговараше со мене за оставка од морални причини

Македонија нека го памти, по арно или лошо, докажано или недокажано, вели премиерот Зоран Заев за својот претходник, Никола Груевски, кој избега во Унгарија како осуден...