Ознака: очув
Естрада 20.12.20 | 11:54

Ќерката на Гоца Тржан проговори за нејзиниот однос со очувот: Немам чувство дека тој не ми е вистински родител

Ќерката на Гоца Тржан, Лена, која ја доби од бракот Иван Маринковиќ, открива каква е нејзината врска со сегашниот партнер на пејачката, Радомир Раша Новаковиќ. Немам...

Црна хроника 06.03.20 | 16:51

Во шума фатен пребегнатиот очув кој со години си ја силуваше поќерката

Утрово околу 05:00 во шума помеѓу скопските села Паничари и Буковиќ, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Т.(48) од Сарај, скопско, кој се барал по распис...

Црна хроника 23.01.20 | 14:10

Со тупаници го тепал едногодишното дете на неговата партнерка: Очув обвинет за малтретирање

Триесет и четиригодишен скопјанец е обвинет дека физички го малтретирал едногодишното дете на својата партнерка. Според истрагата, тој го тепал детето со тупаници...

Црна хроника 27.12.19 | 22:02

Му мавал тупаници по глава: Се бара притвор за очувот на повреденото бебе

Основното јавно обвинителство Скопје нареди истражна постапка против 34-годишен скопјанец осомничен за кривично дело „запуштање и малтретирање дете“ и е предложена...

Црна хроника 27.12.19 | 11:38

Го носел бебето кај дадилка, а потоа со повреди завршило на Клиника

Шестнаесет месечното бебе од Скопје со повреди е донесено на Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Мајката на возраст од 21 година во полиција рекла дека пред три дена,...

Црна хроника 14.11.19 | 16:54

Очув се обидел да силува девојче

Вчера во полициската станица во Кичево од страна на Центарот за социјални работи во Кичево било пријавено дека А.А.(46) од с.Зајас, кичевско, извршил обид за обљуба на малолетничка,...

Балкан 21.10.19 | 11:43

Очувот ја претепал до смрт, мајката не рекла ни збор: Обвинението открива мачни детали за убиството на Луна

Вишото јавно оввинителство во Неготин, Србија, подигна обвинение за тешко убиство против Зоран Албиќ (24), кој до смрт ја претепа двеиполгодишната Луна. Против мајката...

Црна хроника 27.09.19 | 17:31

Oчув силувал 14-годишно девојче

Вчера во 15.00 часот, 46-годишна жена од село од општина Липково, во полиција пријавила дека била извршена обљуба врз нејзината 14-годишна ќерка. По преземени мерки утврдено...