Ознака: обвинител
Балкан 05.11.19 | 14:27

Внук на aлбански пратеник уапсен за атентатот врз обвинителот на Драч

Редја Раја, внук на пратеникот на Социјалистичката партија на Албанија, Рахман Раја е уапсен од страна на албанската полиција како осомничен за вмешаност во вооружениот...

Балкан 01.11.19 | 20:42

Обид за атентат врз обвинител од Албанија, болницата во Драч под полициска опсада

Обвинителот Арјан Ндоја од Драч е повреден во обидот за атентат во крајбрежниот град. Инцидентот се случил вечерва на автопатот Драч – Тирана. Ндоја во возилото бил...

Македонија 18.09.19 | 18:02

Јовески го додели „Талир2“ на обвинителката Ленче Ристовска

Државниот јавен обвинител Јовески ја овласти обвинителката од СЈО Ленче Ристова да го застапува случајот „Талир 2“. Судењето за „Талир2“ треба да започне утре откако...

Македонија 22.08.19 | 12:33

Апасиев: Она што го зборуваше Јовески вчера е тикви со расол

Она што го зборуваше републичкиот јавен обвинител Јовески вчера на пресот, народски кажано, е тикви со расол, вели професорот Димитар Апасиев, кој додава дека ВД специјален...

Црна хроника 28.12.18 | 21:59

Обвинител вечерва на терен: Се испитува дали возачот имал алкохол во крвта

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи врши увид на местото каде вечерва се случи сообраќајна...