Ознака: обвинет
Црна хроника 23.04.21 | 08:41

Еден од обвинетите починал: Одложена главната расправа за „Моќник“

Основниот кривичен суд Скопје соопшти дека главната расправа за предметот „Моќник“ што требаше да се одржи денеска, се одложува поради смртен случај на еден од обвинетите. Следното...

Балкан 17.01.21 | 08:50

Приведен познатиот српски учител по глума Мирослав Мика Алексиќ, ученички го обвинуваат за силување

Мирослав Мика Алексиќ, познатиот српски режисер, сценарист и учител по глума синоќа бил уапсен во Белград бидејќи ученички од неговата школа го обвинуваат за силување...

Црна хроника 12.09.20 | 18:28

Д-р Жан Митрев за Сител: Филан избра погрешен пат и за тоа ќе сноси одговорност

Д-р Жан Митрев за Сител открива дека неговиот син Филан кој во судот во Франкфурт е обвинет за тероризам, живеел во Германија и тој немал контакт со него последниве неколку...

Црна хроника 11.09.20 | 22:36

Облечен „салафистички“ со бујна брада, Филан Митрев, од судницата порача: Бев наивен

Осомничениот влезе во судницата облечен според салафистички дрес-код. Со сива јакна, бела маица, долга и бујна брада која не може да ја покрие ниту една заштитна маска....

Црна хроника 11.09.20 | 21:04

Жан Митрев се оградува од обвинетиот терорист во Германија: Тоа не е мојот син!

„Тој не е мојот син“, вели Жан Митрев, сопственикот на истоимената клиника, по објавувувањето на информациите дека 25-годишниот Филан Митрев, лани во ноември бил уапсен...

Црна хроника 11.09.20 | 20:50

Синот на д-р Жан Митрев обвинет за тероризам во Германија

Во регионалниот суд во Франкфурт започна судскиот процес во кој обвинет за тероризам е германскиот државјанин Филан М. кој е по потекло од Македонија. Како што потврдија...

Црна хроника 26.06.20 | 12:40

Обвинителен предлог за српски државјанин кој со камион прегази мотoциклист во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје до судот поднесе обвинителен предлог против државјанин на Република Србија кој со камион на 18 јуни годинава предизвикал сообраќајна...

Црна хроника 17.10.19 | 14:00

Тргувал со оружје и си чувал муниција дома

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен акт против 38-годишен скопјанец за сторено кривично дело – недозволено изработување,...