Ознака: обнова
Македонија 09.07.20 | 21:23

Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе се воспостави...

Економија 09.07.20 | 21:18

Фокусот на идната влада ќе биде исклучиво во економијата, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата, нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во дебатната емисија на телевизија...

Економија 09.07.20 | 21:10

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше во...

Македонија 08.07.20 | 18:24

ВО ЖИВО: Средба со жителите на Богданци

Следете ја во живо средбата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и жителите на Богданци:

Македонија 08.07.20 | 17:45

Мисајловски: Се обврзуваме на поголеми пензии по победата на 15 јули

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборната единица 2 денеска оствари средби со пензионери и граѓани на Шуто Оризари. После завршувањето...

Македонија 06.07.20 | 15:02

Мисајловски од кумановско: Потребна е обнова во сите сегменти

Носителот на листата од ИЕ2 од ВМРО ДПМНЕ, Владо Мисајловски и кандидатите за пратеници од оваа изборна единица денеска остварија средби со жителите на кумановското...

Македонија 04.07.20 | 18:26

Во живо: Коалицијата „Обнова за Македонија“ на средба со жителите на Илинден

Средба со жителите на Илинден, 04.07.2020 Средба со жителите на Илинден, 04.07.2020 Gepostet von Hristijan Mickoski am Samstag, 4. Juli 2020

Македонија 04.07.20 | 17:13

Следете во живо средба на Мицкоски со жителите на општина Петровец

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе ја посети општина Петровец. Средба со жителите на Петровец, 04.07.2020 Средба со жителите на Петровец, 04.07.2020 Gepostet von Hristijan...

Вести 03.07.20 | 20:55

Во живо: Коалицијата „Обнова за Македонија“ на средба со жителите на Карпош

Средба со жителите на Карпош, 03.07.2020 Средба со жителите на Карпош, 03.07.2020 Gepostet von Hristijan Mickoski am Freitag, 3. Juli 2020

Македонија 02.07.20 | 22:11

Сотир Костов: Проект Обнова е бренд и ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на 15 јули

Во емисијаата Само Вистина на Канал 5 телевизија политичкиот аналитичар Сотир Костов дебатираше на тема реална политичка понуда или наддавање, или говореше за текот...

Економија 01.07.20 | 08:16

Мицкоски: Имаме план за првите сто дена откако ќе ја преземеме власта, најавувам веднаш три нови инвестиции

Имаме јасна методологија , имаме концепт, имаме политики кои ќе ги преземеме уште во првите 100 дена и можам да најавам дека во првите 100 дена директно владата на ВМРО-ДППМНЕ...

Македонија 28.06.20 | 20:30

ВО ЖИВО: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ пред битолчани

Следете го во живо обраќањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола:

Македонија 28.06.20 | 18:46

ВО ЖИВО: „Исправи се Македонијо!“ во Демир Хисар

Следете ја во жив средбата со демирхисарци на ВМРО-ДПМНЕ:

Македонија 28.06.20 | 14:06

Мицкоски на штанд на СДСM: Обновата ќе ви треба, да се потсетиме како сте можеле, а ништо не сте направиле

По вчерашната посета на штандовите на СДСМ од страна на потпретседателот на партијата и носител на листата во четвртата изборна единица Александар Николоски и кандидатот...

Македонија 27.06.20 | 13:10

ВМРО-ДПМНЕ со стратегија за справување со здравствено-економската криза во првите 100 дена од доаѓањето на власт

На денешниот Life chat na ВМРО-ДПМНЕ се презентираше „Преодната стратегија за справување со здравствено-економската криза“. Разговор во живо на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Преодна...

Македонија 26.06.20 | 20:42

ВО ЖИВО: „Исправи се Македонијо!“ во Кавадарци

Следете ја во живо средбата на кандидатите за пратеници и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ со кавадарчани:

Македонија 24.06.20 | 09:36

Исправи се Македонијо! Одбери Обнова!

Денеска почнува кампањата за предвремените парламентарни избори 2020. Во текот на денешниот ден, 24.06.2020 година, носителите на листите на ВМРО-ДПМНЕ, ќе остварат средби...

Македонија 23.06.20 | 14:00

Изборот е обнова, обновата доаѓа и обновата ќе победи

Народот на Македонија дава постојано за оваа земја цели 30 години. Сега е време Македонија да ви врати. Вие никогаш до сега не ја разочаравте Македонија, а сега Македонија...

Економија 23.06.20 | 13:56

„Обнова“ носи убави нешта за работниците, за земјоделците, стопанствениците, пензионерите, невработените, младите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната промоција на програмата со која партијта излегува на избори на 15 јули, посочи дека „Обнова“ носи убави нешта...

Економија 23.06.20 | 13:52

Мицкоски: Се обврзувам на раст на БДП од 4 до 5 отсто секоја година, невработеност под 10 отсто

ВМРО-ДПМНЕ и целиот интелектуален и експертски тим седи зад еден голем проект. Проектот се нарекува Обнова. Обнова со над 1000 проекти за секого. Главниот фокус на Проектот...