Ознака: облачно
Сервиси 05.11.22 | 08:44

Викендов облачно и врнежливо и значително заладено

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а во западните делови со повремен локален дожд. Кон крајот на денот, а особено во текот на ноќта врнежите ќе се прошират насекаде...

Сервиси 29.07.22 | 12:29

Викендов нестабилно и посвежо време

Во сабота доцна попладне и во вечерните часови во северните и источните делови на земјава ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има услови за појава...

Сервиси 10.06.22 | 09:08

Облачно со дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа врнежите ќе бидат поројни и пообилни, локално со над 20 литри на квадратен...

Сервиси 11.02.22 | 18:17

Викендов со облаци и снег

Во утринските часови по одделни котлини имаше појава на слаба магла. Преку денот времето беше сончево и релативно топло со слаб ветер од променлив правец. Следува период...

Сервиси 27.01.22 | 07:58

Денеска малку потопло

Времето денеска претпладне ќе биде умерено до значително облачно, освен на запад каде ќе преовладува сончево време. Попладне облачноста ќе се намали. Вдолж Повардарието...

Сервиси 10.01.22 | 08:43

Облачно и студено со повремени врнежи од дожд, на планините снег

Облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Минимална температура...

Сервиси 07.01.22 | 08:13

Облачно и постудено, попладне дожд, на планините снег

Времето денеска ќе биде претежно облачно и постудено. Кон крајот на денот и во текот на ноќта со локален дожд, на планините снег. Ќе дува слаб до умерен, а претпладне долж...

Сервиси 09.11.21 | 08:14

Претежно облачно со умерен ветер, во следниот период ќе има опаѓање на температурите

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне...

Сервиси 04.09.21 | 15:07

Температурен ролеркостер: Со чадори до вторник, од среда со кратки ракави

Метео прогнозерот Славчо Попоски најавува влажен бран кој доаѓа од Медитеранот. До крајот на денов времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена локална...

Сервиси 14.06.21 | 08:13

Денеска врнежливо и облачно

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер...

Сервиси 20.05.21 | 08:13

Денеска облачно и дождливо

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо. Во поголемиот дел од земјата, освен на крајниот југ, ќе има слаб до умерен дожд. Ќе дува умерен до повремено засилен...

Сервиси 16.04.21 | 08:46

Променливо облачно, викендов врнежи од дожд

Во текот на денешниот ден времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголемвува и од југозапад ќе почнат повремени врнежи од дожд,...

Сервиси 13.01.21 | 08:27

Oблачно и студено со ветер и снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови од запад ќе се прошират врнежи кои на пониските места ќе бидат од дожд и ќе преминуваат во снег. На...

Сервиси 11.01.21 | 08:19

Облачно со врнежи од дожд кои на места ќе бидат поројни

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и поројни, проследени со ретки грмежи. Ќе дува умерен, а во повисоките места повремено...

Сервиси 14.12.20 | 08:21

Облачно и со температура до 12 степени

Најстудено во земјата ноќеска било во Лазарополе каде се измерени – 3 степени, во Крушево и Маврови Анови се измерени – 1, во Дебар 1, во Берово, Куманово, Охрид и Претор...

Сервиси 16.08.20 | 08:00

Времето денеска променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со засилен ветер и појава на град....

Сервиси 18.07.20 | 08:29

Денеска облачно и нестабилно време

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно. На повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има поинтензивни процеси во форма на невреме...

Сервиси 22.06.20 | 08:30

Продолжува променливото и облачно време со локални врнежи од дожд

Времето претпладне со сончеви периоди, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од...

Сервиси 18.06.20 | 08:00

Променливо облачно, попладне дожд, грмежи и засилен ветер

Времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северозападен и западен ветер. На повеќе места, ќе има нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и...

Сервиси 10.06.20 | 08:18

Oблачно, дожд и грмежи

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на...