Ознака: нож
Свет 04.02.20 | 10:55

Русинка го убила мажот откако тој и кажал дека „јадењето не чини“

Русин со животот плати една своја забелешка дека неговата сопруга не се справува добро во кујната. Убиството се случило во градот Корјажма, во Архангелската Област. Семејството...

Црна хроника 03.02.20 | 20:21

МВР потврди: Maлолетник прободен со нож во тепачка

Малолетникот У. Д. (17) попладнево е повреден во тепачка меѓу две групи. Тој се здобил со убодна рана и со возило на итна медицинска помош бил пренесен во Ургентниот центар...

Црна хроника 28.01.20 | 12:46

ОЈО: Предложено задолжително психијатриско лекување за лице обвинето за братоубиство

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднело предлог за изрекување мерка на безбедност „задолжително психијатриско лекување и чување...

Балкан 20.01.20 | 16:53

Со нож ранета бегалка од Авганистан во кампот Мориа на Лезбос

Во критична состојба се наоѓа 18-годишна годишна девојка од Авганистан откако била прободена со нож од нејзин сонародник во бегалскиот камп Мориа на грчкиот остров Лезбос,...

Црна хроника 19.01.20 | 16:21

Мајката го пријавила насилството: 18 годишно момче прободено со остар предмет во Скопје

Осумнаесетгодишното момче Љ.С. од Скопје завчера попладнето било прободено со остар предмет во десната надколеница, по што било пренесено во Градската општа болница...

Свет 16.01.20 | 09:42

Рускиот патријарх лут на Вартолемеј за МПЦ: Забиен е нож во грбот на Србија

Неодамнешната средба на вселенскиот патријарх Вартоломеј со македонската делегација во Цариградската патријаршија и пораките што дојдоа ги отвори надежите дека наскоро...

Балкан 29.12.19 | 18:48

Жив во раце нема да им паднам: Малчанскиот бербер избега со нож во рака

Малчанскиот бербер денеска полицијата го лоцираше откако го вклучил својот мобилен телефон кој бил исклучен овие денови. Тој тргнал со Моника кон Ниш, но откако сфатил...

Црна хроника 10.12.19 | 15:35

Се обиделе да прободат скопјанец на улица

Во 16 часот во СВР Скопје на улицата „Самоилова“, 51-годишниот Б.Н. од селото Чучер – Сандево, скопско, пријавил дека околу 13 часот Р.Ч. кого го познавал од порано и уште...

Вести 07.12.19 | 12:03

На Никола му е забоден нож во грбот, другар му избегнал слична судбина

Непозанти млади лица синоќа во Бутел со нож нападнале две малолетни деца, при што на едното дете на возраст од 13 години му е забоден нож во грбот, а на другото дете на...

Црна хроника 06.12.19 | 23:51

Инцидент во Бутел: Нападнати деца, едното рането со нож

Вечерва во Бутел кај Зегин физички нападната група на мирни дечиња, со нож во пределот на грбот е прободен 13-годишниот Никола од Бутел, обелоденува Дарко Костовски. Според...

Свет 30.11.19 | 15:21

Напаѓачот кој уби двајца на Лондонскиот мост бил осуден за тероризам

Британската полиција го идентификува напаѓачот, кој вчера во Лондон усмрти две лица како 28-годишниот Усман Кан, кој во 2012 година бил обвинет за тероризам, а минатата...

Црна хроника 30.10.19 | 16:32

Врсничкото насилство во подем: Малолетник прободен со нож од свој соученик

Малолетник се здобил со повреди во ногата, откако бил нападнат со нож од соученик, информира МВР. Вчера во 13:00 часот во СВР Скопје, А.Џ. пријавил дека во село Сарај, скопско,...

Црна хроника 21.10.19 | 17:33

Сосед со нож му се заканувал на малолетно дете

Вчера во 11.07 часот во СВР Скопје, Т.З.(37) од Скопје пријавил дека во двор на ул.„Борис Трајковски“, неговиот сосед Ј.И.(42) од Скопје, кој имал здравствени проблеми, со...

Црна хроника 19.10.19 | 19:01

На плоштад во Куманово со нож ја нападнал сопругата

Четириесет и петгодишен жител на кумановското село Речица е уапсен зошто со остар предмет на плоштадот „Маршал Тито” ја нападнал сопругата, со која не живееле заедно....

Црна хроника 29.09.19 | 16:10

Беровец со нож се заканувал на гости во кафеана, сакал да го запали и инвентарот

Нoќеска околу полноќ, во Полициска канцеларија Пехчево бил приведен Б.К. (39) од Берово поради предизвикување општа опасност. Тој пред угостителскиот објект во Пехчево...

Црна хроника 27.09.19 | 17:44

Maж со нож се заканувал на вработен во „Ситимол“

Вчеравечер околу 19.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен салон на мобилен оператор во трговскиот центар „Ситимол“ на ул.„Борис Трајковски“, по претходна...

Црна хроника 25.09.19 | 17:18

Кумановка прободена со нож во домот на вонбрачниот сопруг

На 24.09.2019 во СВР Куманово, од болницата во Куманово било пријавено дека кај нив со повреда од остар предмет била донесена С.З.(42) од Куманово. По преземени мерки било констатирано...

Свет 19.09.19 | 17:35

Момче смртно прободено со нож, сведоците снимале наместо да му помогнат

Шеснаесетгодишно момче им подлегнало на повредите добиени по напад со нож во близина на средното училиште „Океансајд“ во Њујорк. Нападот се случил во понеделникот...

Црна хроника 12.09.19 | 15:01

Момче (16) се бори за живот по тепачка со ножеви во автобус на ЈСП

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи...

Црна хроника 15.08.19 | 15:51

Скопјанка со нож го нападнала сопругот, денеска пренесена во психијатриска болница

Скопјанец е полесно повреден откако вчера сопругата го нападнала со нож. Настанот се случил вчера попладне на улица „Христо Татарчев“. Како што сооптшија од МВР, В.К.(43)...