Ознака: нови
Економија 31.10.22 | 12:34

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Здравје 20.10.22 | 15:54

Вкупно тројца починати, нови 44 случаи на ковид-19 од 564 тестови

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 564 тестови, а регистрирани се 44 нови...

Здравје 18.10.22 | 14:12

Еден пациент почина од ковид-19, регистрирани се нови 57 случаи од 808 тестови

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 808 тестови, а регистрирани се 57 нови...

Здравје 29.09.22 | 14:08

Нови 105 случаи на ковид-19 од 735 тестови, 22 се реинфекции

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 735 тестови, а регистрирани се 105 нови...

Здравје 26.08.22 | 13:48

Од 18 до 24 август починале пет пациенти од ковид-19, нови 252 случаи од нив 59 се реинфекции

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 867 тестови, а регистрирани се 252 нови...

Здравје 08.07.22 | 14:29

Уште двајца починати, нови 297 заразени од ковид-19 од 1.113 тестови

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.113 тестови, а регистрирани се нови...

Здравје 23.06.22 | 15:15

Нови 93 заразени со ковид од 777 тестови, 20 се реинфекции

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 777 тестови, а регистрирани се 93 нови...

Здравје 16.06.22 | 13:25

Вкупно двајца починати од ковид, регистрирани нови 60 случаи од 842 тестови

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 842 тестови, а регистрирани се 60 нови...

Сервиси 11.04.22 | 12:50

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Здравје 20.12.21 | 14:44

Регистрирани 127 случаи, починаа вкупно 10 лица од ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.766 тестирања, а регистрирани се 127...

Здравје 07.11.21 | 16:18

Вкупно починати 15 пациенти, регистрирани се нови 454 случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.019 тестирање, а регистрирани се 454...

Здравје 13.08.21 | 15:12

Петмина починаа од ковид-19, регистирани нови 672 случаи од 6.770 тестирања

Петмина пациенти починаа од компликации од ковид-19 во последното деноноќие, информира Министерството за здравство.  Починале по двајца пациенти од Тетово (48г и 66г) и...

Македонија 10.08.21 | 15:51

Пожари во кумановските села Агино село-Брзак и скопско Дељадровци

Во кумановската противпожарна единица е пријавен пожар денеска напладне и е видлив од автопатот Куманово-Скопје. Пожарот зафатил површина стрништа на потегот на кумановските...

Здравје 23.07.21 | 15:23

Бројките скокнаа: Нема починати пациенти, регистрирани нови 36 заразени со ковид-19, 15 се од Куманово

Нема починати пациенти во последното деноноќие, а министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, согласно податоците од Институтот за јавно здравје...

Здравје 09.07.21 | 13:44

Почина струмичанец од ковид-19, регистрирани се нови 10 заразени

Струмичанец на возраст од 64 години починал во болнички услови од компликации од ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Согласно податоците од Институтот за јавно...

Здравје 23.05.21 | 14:12

Од ковид-19 тројца починале дома, а 12 во болница, регистрирани се 37 нови случаи

Од ковид-19 тројца починале дома, а 12 во болница, инфоррмира Министерството за здравство.  Во последните 24 часа се направени 3.143 тестови, а регистрирани се 37 нови случаи...

Здравје 07.05.21 | 15:58

Уште 25 пациенти починаа од компликации од ковид-19, регистрирани 234 нови случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.907 тестирања, а регистрирани се 234 нови...

Балкан 05.05.21 | 23:22

Во Белград од сабота се враќа животот по старо

Кризниот штаб на Србија за борба против коронавирусот на утрешната седница треба да донесе нови мерки со кои се тргнуваат од сила огранилувањата за работа на угостителските...

Македонија 15.03.21 | 15:41

Уште 21 пациент почина од ковид-19, 284 новозаболени

Уште 21 пациент почина од компликации од ковид-19, соопшти Министерството за здравство кое информира и за нови 284 случаи на заразени од 1.258 тестирања. Пријавени се вкупно...

Македонија 05.03.21 | 15:53

11 лица починаа од ковид-19, меѓу нив и 39-годишен пациент, нови 843 заболени

Вкупно 11 лица починаа од компликации од ковид-19, а меѓу нив и еден 39-годишен пациент, соопшти Министерството за здравство. Во последните 24 часа се направени 3.519 тестирања,...