Ознака: нова песна
Музика 20.03.21 | 20:05

Уште еден хит на младата Лара Иванова: Слушнете ја „Кој е сега крив“

Новата музичка ѕвезда во Македонија, Лара Иванова пред помалку од три месеци го промовираше мега-хитот „Некогаш ќе помине“ и од тогаш, па сè до денеска е број 1 на речиси...

Вести 27.02.21 | 09:59

Марко Кутлиќ: Досега не сум бил во Македонија, но желбата постои одамна

„Буди моја ноќ“ е насловот на новата песна на талентираниот хрватски изведувач – Марко Кутлиќ. Песната е сосема поразлична од сето она што сум го направил досега затоа...

Музика 10.02.21 | 12:36

Лозано и другарите од „Дајте музика“ пеат за „Другар“

Ако на нашите радио станици го слушнавте последниот хит на Влатко Лозаноски – Лозано, тогаш сигурно знаете за неговата соработка со детскиот серијал „Дајте музика“. Песната...

Музика 28.01.21 | 14:26

„New Sun Above America“ – интернационален музички проект на Боби Серафимовски

Македонскиот музичар, композитор и продуцент Бобан Боби Серафимовски, познат како Боби Серафимо, го објави најновото дело – песната „New Sun Above America“, која е негово...

Музика 26.01.21 | 15:45

По Лоба, Македонија доби нова руска убавица – слушнете го првиот сингл на Маша

Македонската музичка сцена и тоа како има потреба од нови имиња кои ќе ја освежат и ќе создадат нешто ново и поинакво од она што сме навикнати да слушаме и гледаме веќе...

Музика 30.12.20 | 09:55

„Мислам дека ова е мојата најдобра песна досега“: Слушнете ја „Некогаш ќе помине“ на Лара

Има само 16 години, а позади себе веќе има неколку одлични песни со видеоспотови, како и настапи на неколку музички фестивали во земјата.  Музичките критичари и предвидуваат...

Музика 17.12.20 | 15:13

Павле Камиловски со прва самостојна песна и видео

Камилоски на предновогодишниот концерт кој се одржа вчера во Музејот на Македонската Борба, се предаде на емотивниот занес и длабоко ја трогна публиката со безвременските...

Музика 14.12.20 | 14:03

И во време на пандемија младиот пејач Живе Мешуревски објави нова песна: Слушнете ја „Да си моја“

Музичката индустрија е можеби една од најпогодените гранки во светот поради пандемијата со корона-кризата која трае скоро една година, но и во едни такви услови, музичарите...

Музика 11.08.20 | 16:02

Летен хит на Тара – слушнете ја „Дај ми“

Александар Тарабунов – Тара не мирува! Пејачот повторно ги изненади фановите со нова песна, летен хит кој го носи името „Дај ми“. Наместо класичен видео – запис, Тара...

Музика 08.08.20 | 10:33

Елена Ристеска му посвети песна на покојниот татко

Елена Ристеска музиката ја стави во втор план, па започна нов сопствен бизнис. Пејачката неодамна лансираше машки и женски парфем од својата „EРA“ колекција. Деновиве...

Вести 07.08.20 | 12:55

Заразен хит кој ќе го слушате повеќепати: Теа Трајковска ја објави „Сенки“

И покрај пандемијата со коронавирусот, дел од македонската естрада твори и во вакви услови. Една од нив е познатата пејачка Теа Трајковска, која последниве неколку месеци...

Вести 06.08.20 | 10:54

Огнен Здравковски е позитивен на Ковид-19

Токму на денот на промоција на неговата најнова песна, младиот пејач Огнен Здравковски доби резултат дека е позитивен на Ковид – 19. Тој вели дека не знае како го добил...

Музика 29.07.20 | 13:14

Сања Цинцева е македонската Сенидах – „Барбика кралица“ ги руши сите рекорди на слушаност

Фолкерката Сања Цинцева го промовираше видеото за темата „Барбика кралица“ која што ја сними заедно со Џамбо Агушев. Станува збор за рефрен кој што го потпишуваат...

Музика 25.06.20 | 10:42

Слушнете ја новата песна на Тарабунов „Нема крај“

Пејачот Александар Тарабунов – Тара после неколку месеци принудна пауза и музичка илегала поради новонастанатата ситуација со пандемијата со коронавирус конечно...

Естрада 18.06.20 | 16:18

„ПромоСтејџ“, нова ПР платформа за македонската музика

Македонската музичка сцена деновиве ќе ја добие првата професионална ПР агенција, специјализирана за музичка промоција, следење на настани, маркетинг стратегија, промоција...

Музика 04.06.20 | 11:06

Малинкова вредна и во време на пандемија – слушнете ја нејзината нова песна

Пејачката Наташа Малинкова, која важи за една од највредните изведувачи на македонската естрада, сними нова песна и во услови на пандемија. Како и претходно, така и...

Музика 13.05.20 | 14:36

Дарко Рундек и Екипа имаат нов сингл и спот: „Кои се сите тие луѓе?“

Рундек и Екипа веќе две години импровизираат, пишуваат снимаат и миксираат двоен албум „Брисани простор“ (Menart, Long Play). Ова издание произлезе од средбата на Рундек и...

Музика 06.05.20 | 12:16

Забава во „СКАрантин“ со „Суперхикс“

Кога станува збор за забава, песна и многу скокање, на тоа поле Суперхикс се незаменливи долги години на македонската естрада. Карантинот не ги спречи, туку напротив,...

Музика 07.04.20 | 15:56

„Далеку од тебе“ нова песна на „Feedback“

По подолго време момците од бендот „Feedback“ ја објавија својата нова песна. „Далеку од тебе“ е насловот на нивната нова нумера, на која како автор се потпишува најдобриот...

Музика 03.03.20 | 10:00

Јордан Митев има нова песна, најавува албум и голем јубилеен концерт

Јордан Митев, ја промовира својата нова песна „Жена за 100 години“, која како и сите останати песни е комплетно авторско дело на Митев, а токму тоа што тој е креатор на...