Ознака: Нокаут
Балкан 14.01.20 | 12:20

Пазарџиката што нокаутираше полицајка веќе била позната во јавноста

На пазарџиката, која со тупаница се пресмета со комуналната полицајка, која се обидела да ја отстрани од пазарот, не ѝ е првпат да се најде во центарот на вниманието...

Музика 23.12.19 | 09:35

Mи зборуваше тогаш, но млад бев, не те разбирав…

Со емотивна порака до својот колега и пријател, Никола Перевски – Пере ја одбележа шестгодишнината од смртта на познатиот македонски музичар Ацо Богдановски –...

Останати спортови 15.10.19 | 09:22

Нокаутот кој го згрози спортскиот свет, Деј се бори за живот

Американскиот боксер Патрик Деј се бори за живот по боксерскиот меч во кој беше нокаутиран од страна на Чарлс Коновел. По девет рунди еднаква борба, Коновел со силен...

Останати спортови 07.07.19 | 11:45

Најбрзиот нокаут во историјата на УФЦ

Американецот Хорхе Масвидал за само пет секунди ја доби синоќешната пресметка со Бен Аскрен во УФЦ 239, што е убедливо најбрз нокаут во историјата.

Естрада 25.06.19 | 14:29

„Нокаут“ в четврток ќе има анплагд концерт во „Интермецо“

Во скопско кафуле „Интермецо“ овој четврток ќе се одржи музичката дружба со момците од „Нокаут“. Организаторите соопштуваат дека анплагд концертот на Пере и дружината...

Естрада 04.06.19 | 12:41

Франц стана татко

Mузичарот и некогашен член на „Нокаут“, Владимир Крстевски-Франц, првпат стана татко. Франц, со неговата сопруга Ема, ја добија ќерката Мелоди. Радосната вест ја сподели...

Естрада 25.12.18 | 22:31

Џамбазов се бори со настинка непосредно пред големиот концерт (видео)

Игор Џамбазов се бори со настинка непосредно пред спектакуларниот концерт со Нокаут закажан за утре, на 26-ти декември во 21 часот во наменски подготвената просторија...

Музика 24.12.18 | 15:22

„Нокаут“ и Игор Џамбазов ќе снимаат акустичен албум од концертот на 26 декември

Спектакуларниот концерт на Нокаут ќе се одржи на 26-ти декември во 21 часот во наменски подготвената просторија во Скопје Мериот хотел. Концертот покрај тоа што претставува...