Ознака: никола димитров
Македонија 30.07.20 | 12:00

Димитров се сретна со Дендијас, нема абер за отворање на границата со Грција

Шефот на дипломатијата Никола Димитров објави на својот Фејсбук профил дека вчера за време на работната посета на Грција, во Атина имал средба со неговиот грчки колега...

Македонија 12.07.20 | 23:42

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време му е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Македонија 12.07.20 | 21:38

Димитров: Заев со име и презиме објавуваше бомби кои го разобличија режимот, oвие излегуваат странично и во паника се лошо монтирани

Кандидатот за пратеник од СДСМ и носител во изборната единица 1 од коалицијата „Можеме“ во вечерашната телевизиска дебата на Телма ТВ, изјави: „Зоран Заев со име и...

Македонија 12.07.20 | 19:08

Вистинското место каде Димитров треба да вика „СРАМОТА“

Срамота е ова бе луѓе, гласно викаше носителот на кандидатската листа на СДСМ Никола Димитров на последниот митинг. Јавноста преку видео му порача за што всушност треба...

Македонија 12.07.20 | 10:50

Стоилковски со порака: Никола Димитров, пакувај се од кабинетот!

Здраво Ники, Наместо кон нервните ти напади на сцена, да ги насочеше тоа рефлекторите накај ДКП-ата кои што се твоја обврска може и ќе сфатеше кога ти велев дека ја девастираше...

Македонија 12.07.20 | 09:14

Илиевски: Поточен повик на Димитров од: Турнетете не сега во среда, нема кажано последниве 4-5 години!

Не-ми-се-ве-ру-ва што се слушнав во видеото кое САМИОТ си го објави 1. Ќе владееле блескаво ко рефлектор :))))))) 2. СО ПОМОШ НА РЕФЛЕКТОРИТЕ ветува дека ќе бил глас на правдата…...

Македонија 11.07.20 | 18:00

И од СДСМ ако е, многу е: Срамота е, луѓе, правда и ослободено судство да ветувате додека договарате пресуди!

И они мене ќе ми зборат за правда… Паѓа Талир 2, паѓа Поштенска банка… СРАМОТА Е, СРАМОТА Е, ЛУЃЕ! Повеќе од ова не треба да се каже. Срамота е Никола Димитров да зборува...

Македонија 10.07.20 | 22:09

Димитров: Со помош на овие рефлектори јас лично ви ветувам дека ќе бидам гласот за правда

Кандидатот за пратеник од СДСМ и носител на листа во изборната единица 1 од коалицијата „Можеме“, Никола Димитров, вечерва на централната трибина во Скопје, им се обрати...

Македонија 10.07.20 | 15:56

За Никола Димитров судијка Весна Димишкова е жена-јунак

Судијката која го ослободи Заев за „Поткуп“, ги отвори портите на УБК за СЈО и му беше закрила на својот брат, адвокатот Васил Димишков, споменуван во најголемата афера...

Македонија 07.07.20 | 22:04

Царовска призна: Да, Никола Димитров е рециклиран кадар на Груевски

Зборувајќи за кадрите на ВМРО-ДПМНЕ, кои упорно ги нарекуваше „рециклирани“ алудирајќи дека дел од нив работеле и во времето кога премиер беше Никола Груевски, коносителката...

Македонија 06.07.20 | 19:46

Димитров: Aко младите преку гласање со своето ливче одлучат да нè биде, тогаш ќе нè биде како држава

Иднината се младите и ако тие решат и по еден глас, преку гласање, преку своето ливче одлучат да нè биде, тогаш ќе нè биде како држава, изјави денеска Никола Димитров,...

Македонија 05.07.20 | 19:47

Димитров: Една од основните мисии на надворешната политика е да создава пријателства

Министерот за надворешни работи и носител на листата во ИЕ 1 на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Никола Димитров, попладнево на својот фејсбук профил се заблагодари за...

Македонија 04.07.20 | 19:30

Силјановска до Димитров: Риби не се ловат во фармерки и бела кошула

Супер е што се занимаваш со спортски риболов, Никола. Нас не интересира дали имаш легитимација за рекреативен риболов за 2020 година и дали врз основа на тоа имаш извадено...

Македонија 03.07.20 | 13:28

Силјановска му објасни на Димитров по кој член ќе одговара поради Договорот од Преспа

Основата за гонење за Димитров според Силјановска е членот 308 од уставот според кој ќе одговара кривично секој што ќе ја стави во потчинетост Република Македонија. Силјановска...

Македонија 03.07.20 | 13:06

Поднесена кривична пријава против Заев и Димитров

Олгица Н. Трајковска денеска поднесе кривична пријава до Обвинителството против претседателот на СДСМ, Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров. Денеска...

Македонија 02.07.20 | 19:17

Димитров ја праша Силјановска: Како Преспанскиот договор да не постои, а да почнеме преговори со ЕУ?

Никола Димитров во вечерашната дебата на ТВ 24 ја праша Гордана Силјановска која е нејзината идеја, да не постои Преспанскиот договор, а Македонија да ги почне преговорите...

Македонија 02.07.20 | 15:29

Милошоски поканата за суд ја примил уште во април: Димитров е главен извор на лажни вести за политички противници

Министерот за надворешни работи Никола Димитров ширел лажни вести кога јавно на телевизија тврдел дека вториот на листата на кандидати на опозицијата во изборната...

Македонија 02.07.20 | 14:28

Димитров допрва ќе се бори со Грција за кратенката „MKD“

Министерот за надворешни работи Никола Димитров најави дека ќе се бори со Грција за користењето на кратенката „МКД“, откако Генералштабот на грчката армија одби да...

Македонија 02.07.20 | 14:22

Димитров не одговори дали Бугарија може да ја блокира преговарачката рамка со „македонски јазик“ во неа

Maкедонскиот јазик во прегововарачката рамка во контект дека треба да се преведе целото законодавство на ЕУ на македонски јазик и оти целта на рамката е членство и оти...

Македонија 02.07.20 | 13:39

Димитров не кажа дали ќе ја затвориме границата со Србија

Министерот за надворешни работи Никола Димитров одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција не прецизираше дали Македонија размислува да ја...