Ознака: Некст тајм
Музика 08.04.22 | 19:27

„Некст Тајм“ со спектакуларна промоција на преработка на славната песна за Јане Сандански – Царот Пирински

Стефан и Мартин Филиповски од дуото „Некст тајм“, го закажаа моментот за свечената промоција на нивната најнова песна посветена на Јане Сандански – Царот Пиринси. Песната...

Музика 08.04.22 | 10:37

„Некст тајм“ за вечерва најавуваат ремек дело

Стефан и Мартин Филиповски од дуото „Некст тајм“, за денеска најавуваат ремек дело. Повикуваат нивните фанови денеска во 19 часот да се приклучат на наивната страница,...

Калеидоскоп 10.02.22 | 13:10

„Некст тајм” ќе настапи на манифестацијата Свети Трифун 2022 на градскиот плоштад во Кавадарци

Музичкото дуо ,,Некст тајм” ќе настапи на манифестацијата Свети Трифун 2022 на градскиот плоштад во Кавадарци, во понеделник, на 14-ти февруари. Нивниот концерт ќе започне...