Ознака: неготино
Црна хроника 19.07.20 | 14:55

Жив изгорел во пожар во Неготино

Пожарот што денеска избувнал во објект на лозје во Неготино однесе една жртва. Информацијата за пожарот за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Тој...

Македонија 15.07.20 | 20:16

Неготино со 63 отсто одѕив до 19 часот, Демир Капија 62,31, Росоман 59,5 и Кавадарци 56,5

Според податоците на општинските изборни комисии до 19 часот излезноста на денешните предвремени парламентарни избори во Неготино изнесува 63 отсто, во Демир Капија...

Црна хроника 04.07.20 | 15:56

Уште една несреќа со трактор, се превертел и го згмечил

С.Р. (70) од село Тимјаник го загубил животот откако тракторот со кој управувал, се превертел и го згмечил. Како што соопшти полицијата, несреќата се случила вчера, а била...

Економија 03.07.20 | 18:28

Заев на средба со лозарите во Неготино: Ќе продолжат инвестициите за нови приходи

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска на средба со лозарите во Неготино истакна дека во изминатите три години покажале што значи вистинска грижа за земјоделците и земјоделството,...

Здравје 27.06.20 | 10:15

Медицинска сестра од Неготино позитивна на Ковид-19

Медицинска сестра на 57 годишна возраст од Неготино е новиот позитивен случај на Ковид-19 во Тиквешко. Со мали симптоми, била на домашно лекување. Доктор Ристе Јовановски,...

Македонија 26.06.20 | 21:17

Николоски за Заев: Глуми голем локал-патриот, а не успеа канализација да си направи во неговото Муртино

На луѓето им е преку глава од националните понижувања, на луѓето им е преку глава од економските опустошување. Луѓето сакаат правда, сакаат ред, сакаат битка со корупција...

Економија 26.06.20 | 20:54

Мицкоски од Неготино: 640 милиони евра субвенции за земјоделците во еден мандат и сигурен и загарантиран откуп

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при неговата посета денеска во Неготино им се заблагодари на оние кои пред многу години до денес ставаа цигла по цигла,...

Македонија 26.06.20 | 18:37

ВО ЖИВО: Средба со жителите на Неготино

Денеска, лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4 Александар Николоски имаа средби со жителите на Неготино,...

Црна хроника 23.06.20 | 11:31

Тешко повреден градежник во Неготино

Работникот С.М.(50) од село Криволак, при изведување на градежни работи во фирма на ул.„Железничка“, во Неготино, паднал и се здобил со тешки телесни повреди.Тој бил пренесен...

Македонија 17.06.20 | 19:12

На помош викнати и пожарникари: Голема поплава во Неготино

По обилниот дожд во Неготино, на терен интервенираат неготинските пожарникари. Командирот на Територијалната противпожарна единица Иле Илиев за МИА изјави дека со...

Македонија 03.05.20 | 16:43

Храната од хуманитарната помош на Заеви во Неготино била со поминат рок?

Според информациите на „Инфомакс“, во магацините на Заеви во кои се чувале производите за „хуманитарната помош“ полицијата пронашла голем број на прехрамбени продукти...

Македонија 16.04.20 | 09:15

Македонија се приближува кон бројката 1.000 заразени од ковид-19, прв случај регистиран во Неготино

Вкупно 974 случаи на коронавирус до вчера се регистрирани во Македонија. Согласно последните официјални бројки во текот на вчерашниот ден потврдени се нови 66 случаи....

Црна хроника 22.02.20 | 10:27

Кривична и притвор за двајца дилери на дрога во Неготино

Кривична пријава и притвор заработија двајца дилери на дрога во Неготино. Пред еден месец двајцата излегле од затвор и веднаш почнале да „дилаат“. Како што соопшти...

Црна хроника 17.02.20 | 16:24

Обвинение за неготинец кој украл 5.000 евра од казино

Основното јавно обвинителство Велес поднесе Обвинителен акт против разбојник од Неготино кој од казино со закана со нож одзел над 5.000 евра. Дваесет и четиригодишниот...

Калеидоскоп 08.02.20 | 11:54

Бесплатни лубриканти, кондоми и влажни марамчиња ќе дели општина Неготино за Свети Трифун

Три дена ќе трае прославата на Свети Трифун и Свети Валентин во општина Неговино годинава. Од 12 до 14 февруари, соопшти претседателот на Советот Диме Витанов. Тој истовремено...

Црна хроника 26.12.19 | 12:40

Приведен разбојник во Неготино, парите вратени на сопствениците

Полициски службеници од Полициската станица Неготино денеска околу 10:30 часот на улица „Индустриска“ во Неготино го лишиле од слобода П.Ц.(24) од Неготино, поради тоа...

Култура 11.12.19 | 11:53

Италијанската комедија „Гостинот“ од денеска во Центарот за култура „Ацо Ѓорчев” – Неготино

Италијанската комедија „Гостинот“ во режија на Дучо Кјарини од денеска во 19 часот се прикажува во Центарот за култура “Ацо Ѓорчев” – Неготино. Филмот од саботата...

Калеидоскоп 10.12.19 | 10:26

Започна собирање потписи против депонија за индустриски отпад во Неготино

Здружението на граѓани „Ековита“ од денеска стартуваше со собирањето потписи против изградба на депонија за индустриски отпад кај Пепелиште. Претседателот Сашко...

Калеидоскоп 06.12.19 | 15:53

Неготино ќе собира потписи против депонија за индустриски отпад

Неготино ќе собира потписи против депонија за индустриски отпад на Криволак. Од Здружението на граѓани „Ековита”, кое ја стартуваше иницијативата за референдум по...

Црна хроника 06.12.19 | 10:30

Немирна ноќ во Неготино и Кавадарци, полицијата интервенираше двапати

Тепачка се случила доцна синоќа во Неготино, а физички напад рано изутринава во Кавадарци, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Синоќа околу 22.30 часот...