Ознака: НБА лига
Кошарка 11.06.20 | 13:39

Се плашат од зараза: Некои НБА играчи не сакаат да ја доиграат сезоната

НБА и синдикатот на кошаркари на лигата ќе им овозможат на играчите да не учествуваат во продолжување на сезоната 2019/20 без кон нив да има примена на санкции. Според „ЕСПН“...

Кошарка 29.05.20 | 08:58

И НБА лигата може да биде тужена

Сопственик на деловен простор на „Петтата авенија“ во Њујорк, ја тужи НБА за сума од 1,25 милиони долари. Најсилната светска кошаркарска лига има закупено простории...

Кошарка 05.05.20 | 09:28

Иако е забрането: НБА играчи се кријат зад затвoрени врати за да тренираат

Некои играчи од НБА спроведуваат тајни тренинзи во сали кои не ги дозволува лигата, објави „Њујорк тајмс“. Изворот се повикува на еден од кошаркарите на клуб од Западната...

Кошарка 26.01.20 | 21:31

Леброн Џејмс токму денеска го помина Коби Брајант и стана најдобар стрелец во НБА

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс изби на третото место на листата најдобри стрелци во НБА лигата. Против Филаделфија, ноќеска, постигна 29 коша и сега има...