Ознака: навивачи
Фудбал 10.07.19 | 23:44

Летаа столици и маси: Масовна тепачка на навивачите на Ајакс и Краков против оние на Левски

Столици, маси и шишиња летаа во центарот на Братислава каде во масовна тепачка се пресметаа навивачите на холандскиот првак Ајакс и оние на Краков, против поддржувачите...

Црна хроника 08.06.19 | 11:42

233 полски навивачи изведени пред судија за прекршоци

Полските навивачи кои вчера попладне беа приведени во Градскиот парк утрово се однесени пред судија за прекршоци, информира МВР. Од Министерството за внатрешни работи...

Црна хроника 07.06.19 | 20:35

Околу 200 навивачи на Полска вечерва нема да гледаат фудбал, МВР ги приведе

Околу двесте навивачи на Полска се привдени денеска во градскиот парк по меѓусебната масовна тепачка, информираат од МВР за „Република“. Навивачите се распоредени...

Скопје 07.06.19 | 18:10

Нов обид за тепачка помеѓу полските навивачи во паркот Франкофонија

Полските навивачи повторно беснеат по Скопје. Група на навивачи поладнево два часа пред натпреварот со вулгарни зборови меѓусебе и надвикување во обид повторно да...

Ракомет 02.06.19 | 10:19

ЦРВЕНО ЦРНО НА ЗАПАД СТОИ: Како ечи комитската химна

Еден живот, една љубов – вака се бодри од трибини кога Вардар остава срце на терен!

Фудбал 18.05.19 | 14:09

УЕФА повторно го казни Ајнтрахт поради навивачите

Радоста на навивачите на Ајнтрахт Франкфурт по победата над Бенфика во четвртфиналето на Лига Европа донесе на клубот казна од УЕФА. Овој пат „орлите“ беа казнети...

Спорт 06.05.19 | 22:50

Каменуван автобусот со навивачи на Работнички по мечот со МЗТ Скопје- има повредени!

Автобус кој превезувал навивачи на кошаркарскиот клуб Работнички вечерва е каменуван близу хотелот „Хилтон“ во Аеродром, по дерби мечот со МЗТ Скопје во спортскиот...

Фудбал 13.03.19 | 21:14

Германски поздрав до „Комити”: Гелзенкирхен – Скопје ечеше во Манчестер

Синоќа екипата на Шалке 04 претрпе тежок пораз против Манчестер Сити од 7-0 на гостувањето во рамки на ЛШ. Некогашниот шампион на Бундеслигата и вчера имаше силна поддршка,...

Ракомет 18.01.19 | 21:29

Навивачите до градоначалникот на Прилеп: Пренеси му на Заев, игра Република Македонија, а не Северна

Македонските навивачи со порака до градоначалникот на општина Прилеп Илија Јовановски кој ги следеше натпреварите на Македонската ракометна репрезентација во Минхен. Тие...