Ознака: навивачи
Фудбал 24.11.22 | 10:33

Јапонските навивачи го исчистија ѓубрето на трибините по мечот во кој ја победија Германија на СП во Катар

Јапонската фудбалска репрезентација го воодушеви светот не само со извонредната и неочакувана победа над светската фудбалска велесила Германија, туку и со однесувањето...

Фудбал 23.11.22 | 20:24

СП2022: ФИФА го казнува Еквадор поради навивачите

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) отвори дисциплинска постапка против Еквадор поради песни со навредлива содржина што еквадорски навивачи ги пееле за време...

Фудбал 23.11.22 | 19:32

Кинезите гневни што никој не носи маска во Катар

Телевизиските снимки од Светското првенство во Катар на кои можат да се видат навивачи без заштитни маски на лицата предизвикаа гнев кај дел од кинескиот народ, кој...

Црна хроника 15.10.22 | 21:43

МВР потврди: Грчките навивачи не само што напаѓале случајни минувачи, туку и краделе од пиљара

Навивачка група од Грција попладнето го наруши јавниот ред и мир во центарот на Скопје поради што имаше зголемено полициско присуство на прометната сообраќајница кај...

Црна хроника 15.10.22 | 17:08

Краделе водички, му се здале на комита: Навивачите на ПАОК заглавија со полиција наместо да ги бодрат ракометарките

Ракометарките на грчкиот шампион ПАОК останаа без поддршка на реванш натпреварот против екипата на Металург во СЦ „Јане Сандански“ во рамки од второто коло од Европскиот...

Фудбал 01.10.22 | 11:12

Се степаа навивачи во Будва, летаа камења и фаќели на сите страни

Десетина лица се приведени откако синоќа во Будва околу 23.30 часот се степале навивачи. Тие едни кон други фрлале камења и фаќели. Црногорските медиуми објавија дека...

Фудбал 25.09.22 | 21:30

За мечот Македонија – Бугарија посебни мерки на безбедност и режим на движење околу Арената „Тодор Проески“

За утрешниот фудбалски натпревар меѓу Македонија и Бугарија се предвидени посебни мерки на безбедност и режим на движење на потесниот и поширокиот периметар околу...

Фудбал 25.09.22 | 21:01

Милевски со порака до навивачите: Бугарите нè пречекаа одлично, да им вратиме со иста мерка

Благоја Милевски се надева дека натпреварот меѓу Македонија и Бугарија ќе биде тема на разговор само поради фудбалски случувња, бидејќи политичките страни воопшто...

Фудбал 09.09.22 | 13:52

Ирски навивачи еуфорично се радуваа на смртта на кралицата Елизабета

Додека смртта на британската кралица Елизабета втора предизвика реакции и изјави на тага, имаше и такви што јавно се израдуваа на нејзиното починување. Станува збор...

Балкан 06.06.22 | 12:12

Во пукање во Бања Лука ранет познатиот криминалец и водач на навивачите Дејан Костиќ – Дела

Во престрелка што се случила во Бања Лука, бил ранет познатиот криминалец Дејан Костиќ Дела, објави поратлот „Српскаинфо“, повикувајќи се на официјално потврдени информации. Засега...

Фудбал 29.05.22 | 10:28

Клоп беше тој што ги повика навивачите да дојдат во Париз без карти

Разочарани сме од проблемите со влезот на стадионот и уривањето на безбедносните бариери на кои наидоа навивачите на Ливерпул на „Стад де Франс“, велат во официјаното...

Фудбал 28.05.22 | 19:44

Погледнете какво ѓубре оставаат англиските навивачи во Париз

Во Париз вечерва финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид. Фановите веќе неколку дена се во Франција.Посебно се весели навивачите на Ливерпул...

Фудбал 18.05.22 | 19:43

Четворица пријатели го следеле Глазгов пред 50 години во финалето, еден од нив починал па тројца ќе бидат вечерва во Севиља

Вечерва во Севиља се очекува да пристигнат повеќе од 50.000 шкотски и германски навивачи. Двата тима се надеваат дека ќе го прекинат деценискиот пост кога станува збор...

Фудбал 17.05.22 | 18:07

Лига Европа: Над 5.000 полицајци ангажирани за утрешното финале во Севиља, во градот доаѓаат 150.000 навивачи

Повеќе од 5.000 полицајци се во состојба на готовност во Севиља во очекување во градот да пристигнат огромен број фудбалски навивачи од Германија и Шкотска за утрешното...

Црна хроника 08.05.22 | 16:35

Полицијата не ги пушти фановите на Шкупи во Тетово

Фановите на Шкупи, популарните „Шверцери“ по се изгледа дека нема да присуствуваат на стадионот под Шара и да ги бодрат своите миленици на мечот со Шкендија, кој започнува...

Фудбал 13.04.22 | 20:55

Ова се најзгодните навивачки на Партизан

Ривалството меѓу Црвена Звезда и Партизан не е само на теренот туку и на трибините.Црно-белите ги имаат едни од најзгодните навивачи.Меѓу нив има спортистки, пејачки,...

Фудбал 29.03.22 | 19:41

Порто се треси: Ечи „Излези момче“ пред стадионот „Драгао“

Стотици македонски навивачи веќе со часови празнуваат низ Порто, во очекување на почетокот на натпреварот Македонија – Португалија. Македонски песни и ора ечат низ...

Фудбал 29.03.22 | 16:24

Во Порто еуфорична атмосфера кај навивачите: Ги победивме Германија и Италија, можеме и Португалија да ја згазиме

Македонската фудбалска репрезентација денеска против селекцијата на Португалија со почеток во 20:45 на стадионот „Драгао“ ќе го одигра одлучувачкиот натпревар за пласман...

Фудбал 29.03.22 | 14:50

Атмосферата се загрева, улиците во Порто обоени во црвено-жолто!

Навивачи од Македонија го окупираа Порто и ги обоија улиците во црвено-жолто, а се пејат и македонски песни пред историскиот меч фудбалски меч меѓу Македонија и Португалија...

Фудбал 27.03.22 | 14:56

Навивачки чартер – летови за Порто, влезниците по цена од 820 денари

Продажбата на влезници за македонските навивачи за финалето од мундијалскиот бараж во Порто започнува денеска, соопшти Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) наведувајќи...