Ознака: натпревар
Балкан 11.09.19 | 13:57

Страсен бакнеж помеѓу Рамуш Харадинај и сопругата Анита

Вршителот на должноста премиер на Косово, Рамуш Харадинај, заедно со неговата сопруга Анита, им се придружија синоќа на големиот број на навивачи на плоштадот во Приштина...

Музика 21.08.19 | 10:46

Успешен настап на хармоникашот Давид Велков на 72. Светски куп мудијал во Кина

Давид Велков пред два дена се врати од Кина каде беше дел од 72. Светски куп мудијал (World Accordion Championships), каде го освои одличното 13 место од вкупно 58 пријавени кандидати. Велков,...

Кариера 20.05.19 | 10:33

Прв детски натпревар по ментална аритметика во Скопје

На 02.06, во средното училиште „Никола Карев“ во Скопје, двесте деца на возраст од 4 до 14 години ќе се натпреваруваат во ментална аритметика и ќе покажат кои се придобивките...

Кариера 13.05.19 | 10:11

Учениците од Кочани изработија паметна кутија за апчиња

Ученичката компанија Медтех од средното училиште „Ѓошо Викентиев“ од Кочани, го освои првото место на Националниот натпревар на ученички компании, кој се одржа на...

Ракомет 09.01.19 | 20:02

Третина од работата е завршена, Шведска го здроби Азербејџан – за Македонија

Македонските одбојкари, кои вечерва во 20.15 часот во СРЦ „Кале“ го играат последниот натпревар од квалификациите за ЕП против Унгарија засега можат да здивнат. Швеѓаните...