Ознака: наставничка
Црна хроника 15.06.22 | 15:52

Нападната наставничка во кумановско училиште

Наставничка од Куманово била нападната од повозрасен сограѓанин, соопшти денеска кумановската полиција. Наставничката го пријавила случајот во СВР Куманово вчера...

Калеидоскоп 27.05.22 | 12:38

Почина од инфаркт сопругот на наставничката убиена во нападот во Тексас

Сопругот на Ирма Гарсија, учителката во основното училиште во Увалде, убиена додека со своето тело ги штитеше нејзините ученици, почина вчера од срцев удар, два дена...

Црна хроника 13.05.22 | 16:31

Наставничка нападна ученик

На 12.05.2022 во 13.29 часот во СВР Скопје, Ф.К.(37) од с.Долно Свиларе, скопско, пријавила дека додека бил на училиште во с.Долно Свиларе нејзиниот малолетен син бил физички нападнат...

Калеидоскоп 07.04.22 | 11:58

Наставничка во Индија сексуално злоставувала тројца 16-годишни ученици

Наставничка од Индија сексуално злоставувала тројца 16-годишни ученици од училиштето во коешто работела и заврши в затвор, објавија тамошните медиуми. Единицата за...

Македонија 22.02.22 | 11:03

Наставничка од основно училиште во Демир Капија е отпуштена од работа: Ако не сте член на СДСМ, отказ добивате на телефон, во недела

Известување за прекин на работен однос на телефон и тоа во недела, добила Сања Камчева, наставничка во основно училиште во Општина Демир Капија. Таа обвинува дека нејзиното...

Црна хроника 02.11.21 | 11:35

Нападната наставничка

Во Полициската станица во Кавадарци вчера 54-годишна кавадарчанка пријавила дека околу 9 часот во нејзината канцеларија во основно училиште била физички нападната од...

Свет 26.09.21 | 10:42

Телото и било фрлено во парк: Уапсен осомничен за убиството на наставничката во Лондон

Британската полиција објави дека уапсила маж осомничен за убиство на наставничката чие тело беше пронајдено минатата недела во парк во Лондон. Сабина Неса (28) вечерта...

Балкан 25.09.21 | 12:55

Наставничка-антиваксерка од Марибор доби отказ

На наставничка во основно училиште во Марибор, Словенија и било врачено решение за престанок на работниот однос бидејќи одбила да се тестира или да се вакцинирана против...

Македонија 17.09.21 | 22:05

Наставничка уценувана да собере гласачи за СДСМ

Скандал го тресе основното училиште „Страшо Пинџур“ во Карбинци. Наставничка која била уценувана на минатите избори од СДСМ дека мора да донесе пристапница и да обезбеди...

Македонија 19.04.21 | 14:19

Наставничката Весела, една од 50 најдобри во светот, со силни критики за „реформата“ во МОН

Учителката Весела Богдановиќ, одделенски наставник од ОУ „Кочо Рацин“ село Ивањевци, Могила која во 2014 година влезе во изборот од 50 најдобри наставници во светот организиран...

Свет 18.03.21 | 12:50

Наставничка обвинета за сексуално злоставување на 14-годишен ученик

Австралиска наставничка од југозападен Сиднеј е обвинета за сексуално насилство врз ученик во нејзиниот автомобил. Моника Јанг (23) е обвинета според повеќе точки од...

Балкан 01.02.21 | 21:26

Одлична ученичка ја нападнала наставничката со нож, била лута за тестот по математика

Четиринаесетгодишна ученичка од Основното училиште „Ѓорѓе Јовановиќ“ во срспкото село Селевац, кај Смедеревска Паланка, денеска со нож ја нападнала наставничката...

Македонија 01.11.20 | 13:01

Уште 24 ученици одат во изолација: Позитивна на корона е наставничка

Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на коронавирус, во изолација се 24 ученици, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот...

Здравје 31.10.20 | 15:48

Наставничка заразена од корона однесе во изолација 6 наставници и 15 ученици

Наставничка во росоманското село Сирково позитивна на Ковид-19 во изолација однесе шест колеги, 15 ученици и две други лица од персоналот, за МИА потврди доктор Ристе...

Македонија 21.10.20 | 16:12

Ученик од основно во Велес позитивен на Ковид-19, во изолација се 20 ученици, наставничка и директор

Еден ученик од Основното учлиште „Блаже Конески“ во Велес, е заразен со Ковид-19, а во самоизолација се 16 негови соученици и наставничката. Како што информира на прес-конференција...

Здравје 15.10.20 | 16:44

Наставничка во Прилеп заразена од коронaвирусот, 20 ученици во самоизолација

Во Прилеп денеска е потврден прв случај на наставничка инфицирана со Ковид- 19 и 20 ученици од второ одделение од прилепското основно училиште „Климент Охридски“ се...

Црна хроника 08.11.19 | 12:06

Наставничка од скопско основно училиште тргувала со човечки органи?

Наставничка по географија од едно скопско основно училиште самата во полиција се пријавила дека препродава органи, дека откопува гробови и дека преработува месо од...

Калеидоскоп 21.09.19 | 19:48

Ученици ставиле сперма во јадењето на наставничката, ја гледале како го јаде

Двајца средношколци признаа дека ѝ подметнале семена течност во храната на нивната наставничка. Инцидентот се случил во мај во средно училиште во Филаделфија, а учениците...

Црна хроника 05.09.19 | 16:34

Наставничка наместила друг ученик да освои награда за син ѝ

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе кривична пријава против В.П.(47) од Неготино поради постоење основи на сомнение за злоупотреба на...

Балкан 30.05.19 | 19:41

Ќе ти се помочам на глава, ти мене „неоправдан“: Објавена снимка на која ученик ѝ се заканува на наставничка

Ќе се помочам овде на под, па тебе на глава. Ти ќе ми даваш „неоправдан“, дали си нормална, јеб*те. Вака ученик од сплитско училиште ѝ се заканува на професорката која...