Ознака: наркобос
Твитови 08.04.21 | 10:42

За прошетки на наркобосови низ Турска Чаршија, резервации кај пратеникот Енес Ибрахим

Да не ги заборавиме донациите за ФОН и кои ликови ургирале за нарко босов: pic.twitter.com/ZVf1ZcPLZw — Lorandite (@ThalliumMK) April 8, 2021 Го чувале како премиер: Полицаец од МВР бил обезбедување...

Балкан 20.02.21 | 08:15

Уапсен, па веднаш пуштен косовскиот наркобос Насер Кељменди

Косовецот Насер Кељменди, кој се поврзува со трговија на дрога е пуштен на слобода само неколку часа откако вчера беше приведен во Полициска станица во Лозница, пишуваат...

Балкан 09.06.19 | 08:47

Кој е Астрит Авдулај, наркотбосот кој се слуша во бомбите за Еди Рама?

Албанија е европската база за наркотици и пари стекнати со трговијата со дрога владеат со таа земја, оценува германскиот дневен весник Билд. Билд се повикува на аудиоснимки...

Балкан 06.06.19 | 09:17

Дрогата го уби: „Билд“ ја урива владата на Рама, на Холандија ѝ е преку глава од албанската мафија

Албанија е европската база за наркотици и пари стекнати со трговијата со дрога владеат со таа земја, оценува германскиот дневен весник Билд. Билд се повикува на аудиоснимки...

Балкан 10.12.18 | 11:21

Балканскиот наркобос Дарко Шариќ осуден на 15 години затвор

Комората на Специјалниот суд во Белград го осуди Дарко Шариќ на 15 години затвор во повторената постапка, за ѓверц на повеќе по пет и половина тони кокаин од Јужна Америја...