Ознака: наркобос
Свет 21.04.22 | 19:10

Еве како падна еден од најголемите светски дилери на дрога

Во Мексико уапсен е колумбискиот наркобос Едуард Жиралдо, еден од најголемите светски дилери на дрога, информираше доцна синоќа полицискиот директор Хорхе Луис Варгас. Заедно...

Црна хроника 08.03.22 | 18:21

Полицаец и наркобос од Грчец, кој бил во куќен притвор, уапсени за оружениот грабеж на банката во Капиштец

Еден полицаец од Сарај и еден неодамна фатен наркобос од Грчец со иницијали С.Б., кој требало да биде во куќен притвор, се приведени во полициска станица во Скопје во...

Свет 15.01.22 | 18:12

Мексиканскиот нарко крал „Ел Маро“ осуден на 60 години затвор за кражба на гориво

Еден од најбараните криминалци во Мексико и шеф на озлогласениот нарко картел, Хозе Антонио Јепез, попознат како „Ел Маро“, е осуден на 60 години затвор, соопшти синоќа...

Балкан 09.12.21 | 09:20

Корупција во судството во Словенија му помогна на балканскиот нарко бос Драган Тошиќ да излезе на слобода

Врховниот суд на Словенија е под силна критика во јавноста откако донесе одлука да ја поништи пресудата за озлогласената група нарко дилери од случајот „Балкански...

Твитови 08.04.21 | 10:42

За прошетки на наркобосови низ Турска Чаршија, резервации кај пратеникот Енес Ибрахим

Да не ги заборавиме донациите за ФОН и кои ликови ургирале за нарко босов: pic.twitter.com/ZVf1ZcPLZw — Lorandite (@ThalliumMK) April 8, 2021 Го чувале како премиер: Полицаец од МВР бил обезбедување...

Балкан 20.02.21 | 08:15

Уапсен, па веднаш пуштен косовскиот наркобос Насер Кељменди

Косовецот Насер Кељменди, кој се поврзува со трговија на дрога е пуштен на слобода само неколку часа откако вчера беше приведен во Полициска станица во Лозница, пишуваат...

Балкан 09.06.19 | 08:47

Кој е Астрит Авдулај, наркотбосот кој се слуша во бомбите за Еди Рама?

Албанија е европската база за наркотици и пари стекнати со трговијата со дрога владеат со таа земја, оценува германскиот дневен весник Билд. Билд се повикува на аудиоснимки...

Балкан 06.06.19 | 09:17

Дрогата го уби: „Билд“ ја урива владата на Рама, на Холандија ѝ е преку глава од албанската мафија

Албанија е европската база за наркотици и пари стекнати со трговијата со дрога владеат со таа земја, оценува германскиот дневен весник Билд. Билд се повикува на аудиоснимки...

Балкан 10.12.18 | 11:21

Балканскиот наркобос Дарко Шариќ осуден на 15 години затвор

Комората на Специјалниот суд во Белград го осуди Дарко Шариќ на 15 години затвор во повторената постапка, за ѓверц на повеќе по пет и половина тони кокаин од Јужна Америја...