Ознака: нарко бос
Свет 16.07.22 | 09:06

Уапсен еден од најбараните мексикански нарко босови: САД го бараат за мачење и убиство на агент на ДЕА

Мексикански нарко бос, кој се наоѓа на листата на најбарани во САД, е уапсен во Мексико, соопшти Министерството за воена морнарица. Рафаел Каро Кинтеро (69) е уапсен во...

Балкан 04.04.22 | 19:07

Албанец нарко-бос со холандско државјанство падна во Еквадор: „Работел“ како трговец со овошје

Во Еквадор уапсен е Неџет Вокши, еден од најбараните од Интерпол поради меѓународна трговија со дрога. Речиси 10.000 километри од неговата родна земја, Вокши (52) е уапсен...

Балкан 25.02.21 | 18:21

Во Тирана убиен познат наркобос, сопственик на многу бизниси во Албанија и Швајцарија

Во центарот на Тирана е убиен 65-годишен човек, познат како наркобос кој шверцувал хероин од Турција во Албанија. Бехар Суло Софиа, по потекло од Берат, познат на полицијата...

Свет 12.06.19 | 22:21

Полицајците се шокираа кога видоа снимки на баран нарко бос

Британската полиција запре група на дилери на дрога среде автопатот. На драматична снимка од апсењето која беше објавена од тамошните медиуми се гледа како полицајците...