Ознака: наполи
Фудбал 04.10.20 | 23:30

Натпреварот Јувентус – Наполи не се одигра, гостите не допатуваа поради коронавирус

Натпреварот од Серија А меѓу Јувентус и Наполи не се одигра, бидејќи гостите од Неапол не се појавија на теренот во Торино. Бјанконерите пристигнаа на својата Арена,...

Фудбал 03.10.20 | 21:44

Речиси сите имаат корона: Цел тим на Наполи не смее да мрдне од Неапол

Здравствената служба на градот Неапол, му забрани на Наполи да лета за Торино за мечот од 3. коло во Серија А против Јувентус, објави на својата веб-страницата новинарот...

Фудбал 25.08.20 | 11:11

Анчелоти се договори со Гатузо?

По се изгледа дека Аурелио Де Лаурентис конечно ќе направи компромис. Веќе две сезони се шпекулира за продажба на Алан Маркес Лоуреиро, но високите желби на контроверзниот...

Фудбал 11.08.20 | 14:13

Де Лаурентис сака да вклучи казна од 7 милиони евра во новиот договор на Гатузо

Раководството на Наполи е близу до потпишување на нов договор со селекторот на тимот, Џенаро Гатузо, тврди „Газета дела Спорт“. Според изворот, самиот Гатузо не брза...

Фудбал 08.08.20 | 23:52

Наполитанците се разочарани од елиминацијата од Лигата на шампионите

Фудбалерите на Наполи се разочарани од елиминацијата од Лигата на шампионите  од Барселона со 3-1 и со фактот што догодина нема да играат во ова елитно натпреварување. Разочарани...

Фудбал 18.06.20 | 14:32

Елиф Елмас го крена првиот трофеј во Италија

Тимот на Наполи успеа да го добие Јувентус и да го освои трофејот во Купот на Италија. Наполиталнците се покажаа како подобри изведувачи на ударите од 11 метри и со тој...

Фудбал 18.06.20 | 08:15

Наполи го освои Купот на Италија

Наполи е новиот носител на Купот на Италија! Синоќа, фудбалерите на Џенаро Гатузо го совладаа Јувентус во финалето по пенали. Неаполитанците беа подобар тим во текот...

Фудбал 22.12.19 | 23:03

Елмас со деби гол за победа во 94 минута

Голот на македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас, му ја донесе првата победа на Наполи под водство на Џенаро Гатузо на гостувањето кај Сасуоло во последниот меч од...

Фудбал 15.12.19 | 17:22

Елмас со македонско знаме на календарот на Наполи!

Италијанскиот фудбалски клуб традиционално, со своите фудбалери, подготвува календар за наредната година… Наполи го објави клупскиот календар за новата 2020 година,...

Вести 15.12.19 | 14:38

Елмас и македонското знаме на календарот на Наполи

Наполи го објави клупскиот календар за новата 2020 година, во кој учествуваат фудбалерите. Во видеопромоцијата има дел во кој девојка со фустанoт го симболизира македонското...

Фудбал 10.12.19 | 23:59

Наполи и Ливерпул се пласираа во осминафиналето на ЛШ

Актуелниот европски првак, Ливерпул со победата над Ред Бул Салцбург со 2:0, го освои првото место во групата Е од Лигата на шампионите и ќе биде меѓу носителите при ждрепката...

Фудбал 29.09.19 | 17:16

Наполи на домашен терен ја совлада Бреша, Балотели со деби погодок за гостите

Наполи во првиот меч на денешната програма во Серија А со 2-1 ја совлада Бреша во меч од шестото коло. Домаќините по првите 45 минути имаа два гола предност, но во финишот...

Фудбал 02.09.19 | 23:57

Верди се сели во Торино

По само година дена во редовите на Наполи, Симоне Верди се сели во Торино, а клубот трансферот го реализираше буквално во последните минути од преодниот рок, кој во Италија...

Фудбал 01.09.19 | 12:32

Анчелоти по поразот од Јувентус: Немаше да бидам задоволен ниту со реми

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти, беше видно разочаран од настапот на неговиот тим во синоќешниот пораз од 3 – 4 против Јувентус во дербито од второто коло во Серија...

Фудбал 30.08.19 | 09:55

Клоп: Зарем повторно тој Наполи?

Ливерпул сезонава ќе ја брани титулата во Лигата на шампионите, а вчерашната ждрепка им донесе добра група каде за противници ги добија Наполи, Салцбург и Генк. Новиот...

Фудбал 26.07.19 | 22:25

Наполи нуди 80 милиони евра за Пепе

Италијанскиот клуб Наполи јавно потврди дека е заинтересиран да го донесе фудбалерот на Лил, Николас Пепе во своите редови. Очигледно е дека сме заинтересиран за Пепе....

Фудбал 23.07.19 | 11:40

Познат бројот на дресот кој Елиф Елмас ќе го носи во Наполи

Веќе е потвредено дека македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас е нов член на Наполи. Нашиот дијамнт е веќе во Рим каде ќе ги изврши задолжителните лекарски прегледи,...

Фудбал 16.07.19 | 22:48

Де Лаурентис го потврди трансферот на Елмас во Наполи

Тоа што подолго време се најавуваше сега доби и дефинитивна потврда од прва рака, па дефинитивно можеме да кажеме дека нашиот бисер Елиф Елмас ќе се пресели во италијанскиот...

Свет 01.07.19 | 12:34

Се отвори земјата на пат кај Наполи, камион за ѓубре падна во дупката

Ужасни слики денеска пристигнуваат од местото Касорија во близина на Наполи, каде голема дупка се отворила на патот во близина на катедралата, а во неа паднал камион...

Фудбал 24.06.19 | 12:52

Кулибали не ја отфрла можноста да остане во Наполи

Фудбалерот на Наполи, Калидo Кулибали изјавил дека постојат шанси тој да остане во Неапол и следната сезона. Не знам дали ќе останам во Наполи. Постојат шанси за тоа....