Ознака: нападнати
Црна хроника 05.09.19 | 15:18

Две штипјанки во два дена натепани од своите сопрузи

Две штипјанки биле претепани од нивните сопрузи, едната вчера, а другата денеска. Тие нападите ги пријавиле во полиција. Синоќа во 19 часот во Полициската станица Штип,...

Црна хроника 03.08.19 | 17:57

Скопјанец нападнал полицајци додека го носеле во „Бардовци“

Полициски службеници биле нападнати од 37-годишен скопјанец, додека бил спроведуван во Психијатриска болница-Бардовци, соопштија од МВР. Синоќа во 18:50 часот при дадена...

Црна хроника 18.04.19 | 15:13

Двајца браќа нападнати од три лица во двор на средно училиште

Вчераутро во СВР – Скопје, М.Н. (18) од с. Грчец – скопско пријавил дека истиот ден околу 08 часот на булеварот “Александар Македонски“ во кругот на средно училиште,...

Македонија 18.04.19 | 14:01

АВМУ со реакција за нападот врз екипата на ТВ 21

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го осудува нападoт врз новинарот и снимателот на ТВ21 во Арачиново, пред и во зградата на општината. Медиумите работат...

Црна хроника 06.01.19 | 15:15

Охриѓанец вчера се обидел да и помогне на жена нападната од кучиња, двајцата завршиле во болница

Вчера околу 16 часот, на улицата „7 ноември“ во Охрид, пријавено е дека В.Т. (53) од Охрид била нападната од кучиња, сопственост на В.Б. (38) од Охрид.  И.М. (50) од Охрид се обидел...