Ознака: нападнати
Црна хроника 11.05.22 | 17:11

„Шериф“ од Џепчиште удрил во жена, па ја истепал неа и другарка ѝ откако му се развикале

Вчера во 14.50 часот во Полициската станица Центар, С.Ј.(53) и С.К.(51), двете од Скопје, пријавиле дека на паркинг простор во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, Л.Л.(25)...

Црна хроника 06.05.22 | 15:28

Mомче и девојка со тешки повреди во болница откако по распправија беа нападнати со нож

Две лица од Кочани ноќеска се здобиле со потешки повреди откако во расправија биле нападнати со нож и им биле нанесени убодни рани, по што завршиле во болница. Од МВР...

Црна хроника 19.04.22 | 15:33

Истрага против 4 лица кои претепале и тешко повредиле болничар и обезбедувач во прилепската болница

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица од Прилеп и едно од селото Десово за кои постои основано сомнение...

Црна хроника 17.02.22 | 14:40

Нов напад врз полицајци кои се обиделе да конфискуваат бесправно стекната роба, овојпат за дрва

Полицијата лишила од слобода четворица жители на радовишкото село Калаузлија затоа што агресивно се однесувале кон полицајците и ги спречувале да им одземат бесправно...

Црна хроника 21.01.22 | 16:54

Инцидент во Центар: Момче и девојче нападнати од група малолетници

Вчера во 16.30 часот Ф.Д.(39) од Скопје пријавил дека претходниот ден околу 23.00 часот на подрачјето на Центар неговиот син и неговата другарка биле физички нападнати од неколку...

Црна хроника 25.11.21 | 17:16

Деца нападнати во училиште во Ѓорче Петров

На 24.11.2021 во 19:00 часот во СВР Скопје, Д.Г.(47) од Скопје пријавил дека околу 09:40 часот во основно училиште на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходно недоразбирање, неговиот...

Фудбал 07.11.21 | 19:26

Пекол за судиите кои ја делеле правдата на мечот Воска – Гостивар: Физички ги нападнале и не им давале да си одат дома

Вистински пекол доживеале судиите Никола Иванов, Петар Новачев и Роберт Црвенов од Велес кои биле делегирани да го судат мечот во втората македонска фудбалска лига...

Црна хроника 20.08.21 | 14:44

Инспектори од УЈП нападнати додека вршеле контрола во ресторан во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Н.(41) и М.Н.(46) од Охрид и А.К.(25) с. Долно Коњско, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување...

Црна хроника 19.02.21 | 15:09

Пробале да нападнат жени во трафика, на крај избегале со трчање

Двајца разбојници нападнале две жени во трафика во Велес и откако наишле на отпор избегале. Едната жена викала по нив, а другата ги замавала. Од Јавното обвинителство...

Црна хроника 04.01.21 | 12:43

Полицајци нападнати пред мотел „Дреново“

Полициски службеници од Полициската станица Кавадарци вчера биле физички нападнати од Д.Ј.(32). Вчера околу 15.10 часот, при извршување работни задачи на регионалниот пат...

Црна хроника 03.07.20 | 15:55

Го замолиле да стави маска: Муштерија нападнал вработени во маркет во Кочани

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против В.Ѓ.(32) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Црна хроника 22.05.20 | 13:45

Два инцидента во Тетово во кои полицајци добивале закани

Два инцидента бележи вчера тетовската полиција во кои нивни службеници биле мета на закани за физички напад како и неовластено снимање. Полициски службеник пријавил...

Скопје 11.05.20 | 14:55

Двајца вработени во редарската служба на Град Скопје нападнати кај Вардариште

Денеска двајца вработени во редарската служба на Град Скопје беа нападнати додека ја извршуваа нивната службена должност. Нападот се случи кај Вардариште од страна...

Црна хроника 05.05.20 | 14:34

Нападнати деца во Горно Лисиче

Две деца биле нападнати вчера во Горно Лисиче. Како што соопшти МВР, инцидентот вчера попладне во СВР Скопје го пријавиле И.В.(38) и Д.П.(38), двајцата од Скопје. Тие пријавиле...

Црна хроника 16.02.20 | 22:14

Инцидент на Неврологија, закани кон вработените

Вчера попладне о СВР Скопје, вработена во Ургентен центар – Неврологија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ пријавила нарушување на јавниот ред и мир од страна...

Црна хроника 01.02.20 | 12:28

Ноќва уапсени двајца мажи откако пред кафана нападнале полицајци

Нoќва околу 02.20 часот пред угостителски објект на ул.„Бранко Заревски“ во населба Драчево – Скопје, полициски службеници ги лишиле од слобода С.А.(48) и Г.В.(49), и двајцата...

Црна хроника 26.12.19 | 17:17

Инцидент во кафана: Прво ги нападнал, па се обидел да прегази

Вчера во 11.15 часот во СВР Скопје, Г.С.(35) од Скопје пријавил дека околу 04.00 часот во угостителски објект на бул.„Борис Трајковски“, додека бил на неговото работно место,...

Црна хроника 26.12.19 | 12:33

Деца нападнале соученик со тврд предмет

Татко во полиција пријавил дека неговиот син во основно училиште во Тетово е нападнат со тврд предмет, информираат од СВР Тетово. Детето било нападнато од тројца ученици...

Црна хроника 19.12.19 | 11:24

Инцидент во Здравствениот дом во Гевгелија, кршел и се заканувал

Нов инцидент и напад врз здравствени работници. Вчера во Полициската станица Гевгелија бил приведен А.Т.(35) од Гевгелија, бидејќи според пријавеното, претходно скршил...

Црна хроника 12.09.19 | 12:05

Се судриле со обезбедувањето доцна синоќа – детали за инцидентот во Градска

Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа во Универзитетската клиника за хируршки болести „Св....