Ознака: напад
Црна хроника 04.09.20 | 12:57

Уапсен тетовец кој бил агресивен и нападнал полицајци

Поради напад врз полицаец вчера попладне е приведен 44 годишник од Тетово. Околу 15 часот и 20 минути на улица „146“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле...

Црна хроника 03.09.20 | 16:22

Албанец сакал да прободе со нож жител на Здуње

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Е.П.(49) од Р.Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Црна хроника 03.09.20 | 13:43

Агресивно однесување на двајца браќа во тетовската болница: Ги нападнале полицајците што дошле да ги смират

Двајца браќа биле приведени ноќеска во тетовската полиција откако претходно агресивно се однесувале во клиничката болница и кон полицајци кои дошле за да интервенираат. Браќата...

Црна хроника 03.09.20 | 13:40

Три лица нападнале и ограбиле 19-годишен тетовец

Во текот на вчерашниот ден, околу 21 часот полицајци во Тетово лишиле од слобода три лица поради пријавено разбојништво во текот на денот. Полициски службеници на СВР...

Црна хроника 03.09.20 | 10:56

Одреден 30-дневен притвор за Нефи Усеини и брат му за да не избегаат

Нефи Усеини и неговиот брат добија нови 30 дена притвор. Претходно поради опасноста дека ќе избегаат, обвинителството побара тие да останат во притвор. Одлукаа за 30-дневниот...

Црна хроника 01.09.20 | 15:50

Девојка нападната пред кафуле во Скопје

На 31.08.2020 во 18.35 часот во СВР Скопје, Т.О.(21) од Скопје пријавила дека околу 16.30 часот во близина на угостителски објект на бул.„Видое Смилевски Бато“, по претходна расправија,...

Црна хроника 31.08.20 | 12:46

Тетовка нападнала две девојки кои се распавале со нејзиниот сопруг

Две девојки на 23 и 24 години пријавиле дека 37-годишна жена физички ги нападнала откако претходно се расправрале со нејзиниот сопруг. Причина за расправијата била сообраќајна...

Црна хроника 28.08.20 | 15:48

Невидена драма: Прво го испрскале со спреј, потоа му ја демолирале колата и го нападнале со нож

На 27.08.2020 во 21,00 часот било пријавено дека во Виница, на место викано „Бојаџиски бунар“ Г.П.(28) и А.А.(24) двајцата од Виница, извршиле кривично дело „насилство“, на тој...

Црна хроника 26.08.20 | 13:13

Деветнаесет годишник нападнал полицаец додека го апсел за разбојништво

Синоќа во 00:30 часот на ул.„Кеј на револуцијата“ во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода 19-годишниот Џ.Џ. од Кочани поради...

Црна хроника 26.08.20 | 10:05

Скопјанец нападнат на улица „Тодор Александров“

На 23.08.2020 во Полициската станица Центар, В.Ѓ.(42) од Скопје пријавил дека во 18.00 часот на ул.„Тодор Александров“ во Скопје бил физички нападнат од едно лице. Според пријавеното,...

Црна хроника 25.08.20 | 16:54

Кандидат за амбасадор и признал на сопругата дека ја изневерува, таа го пробола со нож во грбот

Семејна драма која завршила со насилство и напад со ладно оружје се одржала во домот на Игор П. кандидат за амбасадор на Македонија во Брисел, вечерта на 20 август,...

Црна хроника 24.08.20 | 13:00

Скопјанец украл три телевизори од угостителски објект, пa физички ги нападнал сопственикот и ќерка му

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 35-годишен скопјанец кој се товари за кривично дело разбојничка кражба. Обвинетиот кривичното дело го...

Црна хроника 19.08.20 | 12:16

Снимките потврдиле: Нефи Усеини го тепал Спире Топалоски со пиштол

Охридската полиција констатирала дека во нападот врз Спире Топалоски од страна на Нефи Усеини, неговиот брат и уште две лица, бил употребен пиштол, пишува „А1он“. Неофицијално,...

Свет 19.08.20 | 11:41

Израелски авиони бомбардираа позиции на Хамс во Појасот Газа

Израелски борбени авиони бомбардирале неколку позиции во Газа, вклучувајќи го и воениот комплекс на военото крило на Хамас, бригадата „Иџедин ал-Касам“. Засега не...

Македонија 18.08.20 | 15:58

„Шерифот“ Нефи овојпат претепал охриѓанец со кундак од пиштол

Советникот на ДУИ во општина Охрид, познат како локален бизнисмен и сопственик на дивоградба во охридската чаршија, Нефи Усеини денеска учествувал во нов тежок инцидент,...

Црна хроника 16.08.20 | 17:45

Полицаец нападнат со нож од две лица што ограбувале црква

Полицаец во село Крани, Ресенско, забележал паркирано возило во близина на црквата „Света Богородица“, во центарот на селото, а малку подоцна забележал две лица како...

Црна хроника 16.08.20 | 17:26

Физички напад врз вработени во кумановската болница

И.М. бил пријавен дека синоќа во кумановската болница се обидувал физички да се пресмета со вработените. Н.Х. (47) од Куманово, вработен во Општата болница Куманово го пријавил...

Црна хроника 16.08.20 | 17:05

Скопјанец се обидел да спречи насилник кој се заканувал со нож во ресторан, по што друг гостин го избодел

Скопската полиција во претпладневните часови на 15 август добила пријава дека во угостителски објект на улицата „Втора македонска бригада“, 32-годишен скопјанец со...

Калеидоскоп 14.08.20 | 09:30

Момче снима како напаѓа мечка од зад грб, епилогот е стравичен

На социјалните мрежи се појави видео од еден млад човек кој снима како шета низ шумите на Камчатка и налетува на мечка. Иако животното продолжува да си ја гледа својата...

Свет 14.08.20 | 09:08

Ирачка воздушна база во која има американски војници погодена со ракети „Катјуша“

Повеќе ракети синоќа се истрелани врз воздушната база Балад во Ирак, во која има сместено американски војници. Според ирачките медиуми, три ракети „Катјуша“ паднале...