Ознака: Начевски и Николов
Ракомет 27.01.22 | 15:30

Начевски и Николов ќе судат полуфинале на ракометното ЕП 2022

Најдобрите македонски ракометни судии, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе бидат дел и од завршниот викенд од ракометното Европско првенство (ЕП) 2022. За разлика од последното...

Останати спортови 06.08.21 | 18:42

Македонската двојка Начевски – Николов ќе го суди машкото ракометно финале

Откако го судеа финалето на Европското првенство во 2020 година, македонските арбитри Ѓорѓи Начевски и Славе Николов добија уште едно големо признание да ја делат судиската...

Ракомет 06.03.20 | 16:37

Повеќе графити има за татко ми од оние за Бранко и Љупчо

Познатата ракометна судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов се гости во новата „Еден на еден“ кај Жаре, заедно со пејачката Антониа Гиговска, во недела од 18:30...

Ракомет 07.02.20 | 19:30

Начевски и Николов за чекорите на Карачиќ: Апсолутно бевме сигурни во одлуката

Македонската судиска двојка Начевски и Николов откако страстите се смирија ги икоментираа последните моменти од финалето меѓу Хрватска и Шпанија. Посебно се осврнаа...