Ознака: началник
Македонија 02.06.21 | 13:42

Синдикатот на полцицијата реагира: Началникот на СВР Куманово продолжува со малтретирањето полициски службеници

Од Синдикатот на полицијата во Македонија (СПМ) реагираат дека откако јавно се пожалија за мобинг врз дел од полициските службеници од Куманово, началникот на кумановското...

Македонија 01.06.21 | 12:34

СПМ: До кога ќе му дозволувате на началникот на СВР Куманово да биде шериф?!

До кога на началникот на СВР Куманово ќе му дозволувате да биде шериф, прашуваат од Синдикатот на полицијара во Македонија, од каде потенцираат дека доставена е пријава...

Македонија 23.05.21 | 09:47

Полицискиот синдикат за началникот на СВР Куманово: Може само да заклучиме дека Вие сте до сега најлошиот Началник

Од Синдикатот на полицијата во Македонија (СПМ) го коментираат гостувањето на Началникот на СВР Куманово, Стојанче Величковиќ, во емисијата „Став“. Реакцијата на СПМ...

Црна хроника 25.02.21 | 22:56

Синот на битолски началник извршил тешко насилство, МВР го крие инцидентот

Син на началник на СВР Битола во четвртокот предизвикал инцидент кој во дневниот интерен билтен е заведен со минимизирање на квалификациите за делото, велат полициски...

Црна хроника 24.02.21 | 09:57

Драги Бастион зборува за полицискиот терор на струмичкиот началник

Струмичанецот Драган Котуровиќ, познат како Драги Бастион, зборува за полицискиот терор кој го доживуваат тамошните граѓани од началникот на СВР Струмица Танчо Пројковски.

Македонија 07.07.20 | 09:51

Управниот суд ја отфрли тужбата на министерот Чулев против Владата

Управниот суд ја отрфлил тужбата на техничкиот министер за вантрешни работи Наќе Чулев против Владата, што тој ја поднесе за повреда на административни процедури со...

Македонија 17.01.20 | 12:21

Кадрите на Спасовски и Славјанка наместо за граѓаните, работат за мафијата

Орце Ѓорѓиевски од ИК на ВМРО-ДПМНЕ ја коментира вчерашната вест дека поранешниот началник на штипската полиција Љупчо Трајковски, кој беше фатен во организиран шверц...

Црна хроника 16.01.20 | 19:57

Поранешен шеф на штипската полиција кој криумчарече мигранти, стана советник во БЈБ во времето на Спасовски

Поранешниот началник на штипската полиција Љупчо Трајковски, кој беше фатен во организиран шверц на мигранти, сега е советник во (БЈБ) Бирото за јавна безбедност. Тој...

Македонија 10.01.20 | 11:53

Полициските „Тигри“ добија нов командант

Ивица Бисоски од утрово е новиот командант на единицата за специјални задачи „Тигар“ при Mинистерството за внатрешни работи објави “Нетпрес“, повикувајќи се на свои...

Македонија 16.03.19 | 17:00

МВР: Началникот е на боледување, решението за суспензија ќе му биде врачено

Против началникот на СВР Штип, Љупчо Трајковски, е поведена дисциплинска постапка како осомничен во истрагата на Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти...

Македонија 16.03.19 | 16:50

ВМРО-ДПМНЕ: Против началникот на СВР Штип се води крвична постапка за криумчарење мигранти

Спасовски и СДСМ во МВР на позиции држат лица против кои се води крвична постапка за тешки кривични дела против човечноста. Спасовски веќе два месеци на позицијата началник...