Ознака: мвр
Македонија 06.04.21 | 16:22

Илиевски: Да не легализираа магични печурки во влада бе?

Да не легализираа магични печурки во влада бе? Па ни нивните нема да ја лапнат оваа „пита гомнарка“. Језиво, језиво, кој води држава. Затоа и изгледа вака како што изгледа. Обид...

Македонија 05.04.21 | 15:27

МВР: Фотографирање за лични документи до 18.30

Согласно одлуката на Владата на Република Македонија за забрана за движење на населението во периодот од 20:00 часот до 05:00 часот наредниот ден, Министерството...

Црна хроника 03.04.21 | 12:21

МВР експресно вработило лице кое пред 5 дена поради криминал било избркано од Телеком?

Ново скандалозно вработување во редовите на МВР на РМ пред 5 дена. Како што дознава редакцијата Охридскај, лицето В.С. кој пред 30 денови добил моментален отказ од Македонски...

Црна хроника 28.03.21 | 22:49

Американец бил пронајден мртов во стан во Скопје

На 27.03.2021 во 18.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на ул.„Скупи“ бил пронајден починат М.В.Д.(66) од САД, со престој на ул.„Скупи“. Екипа од Итна медицинска...

Црна хроника 28.03.21 | 11:13

Демолирано возилото на Филип, синот на Влатко Мијалков

Синот на Влатко Мијалков, Филип вчера бил нападнат од 19-годишен скопјанец, кој му го демолирал возилото. Веднаш била повикана полиција, двајцата биле одведени во полициска...

Македонија 27.03.21 | 18:49

Ивор Мицковски: Секоја година истото, пред секои избори истото, вработи џандари

Ивор Мицкоски на социјалните мрежи го критикуваше најновото вработување на полицајци. Пак вработиле уште речиси 600 џандари. Секоја година истото, пред секои избори...

Црна хроника 24.03.21 | 17:30

Си ги присвоил парите од гимнастичарски клуб, па излажал дека го ограбиле

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен предлог до Основниот суд во Неготино против 22-годишен жител на Неготино за сторени кривични дела Затајување...

Црна хроника 24.03.21 | 16:42

Починало двомесечно бебе во куќа во Гази Баба

Во Полициска станица Гази Баба од Итната медициска помош вчера било пријавено дека во куќа на ул.„Зендел Џемаил“ има починато бебе. Извршен е увид на местото на настанот...

Црна хроника 24.03.21 | 16:34

Скопјанец пронајден мртов на улица во Чаир

Скопјанец бил пронајден мртво во скопската населба Чаир. Според билтенот на МВР настанот се случил вчера утро, околу 8 часот и 30 минути. На 23.03.2021 во 08.30 часот во СВР Скопје...

Црна хроника 24.03.21 | 16:30

Плико со шок бомба пронајдено на „Рузвелтова“

Шеесетичетири годишен скопјанец пријавил дека пред неговиот стан е пронајдено плико во кој имало шок бомба. На 23.03.2021 во 20.39 часот во СВР Скопје, Р.С.(64) пријавил дека пред...

Црна хроника 20.03.21 | 09:51

МВР: Приведени две лица од Велешта – едниот од нив бил баран за казна затвор од 21 година

Откако вчера медиумите објавија дека се приведени синовите на Дилавер Бојку, МВР денеска излезе со официјално соопштение, во кое не ги соопштува мињата, но иницијалите...

Црна хроника 20.03.21 | 09:24

Полицијата вчера во Скопје казни 204 возачи – 9 од нив биле без возачки дозволи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.03.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје...

Црна хроника 14.03.21 | 11:29

Утрово е приведен Орце Камчев

Бизнисменот Орце Камчев утрово е приведен, дознава Фокус . Според нив, Камчев е уапсен бидејќи Агенцијата за национална безбедност (АНБ) имала информации дека наводно...

Црна хроника 14.03.21 | 10:43

Триесет и две лица не ја почитувале забраната за движење

Tриесет и две лица не ја почитувале забраната за движење во изминатото деноноќие, соопшти МВР. Во текот на изминатото деноноќие пак на територијата на Република Македонија,...

Црна хроника 14.03.21 | 09:51

Во Скопје санкционирани 186 возачи, 68 за брзо возење, 14 без возачка

На територијата на град Скопје вчера изречени се вкупно 186 мерки, меѓу кои за непочитување на брзина на движење санкционирани се 68 возачи, 14 санкции се изречени за возење...

Црна хроника 12.03.21 | 19:05

Кумановец претепан во Скопје

45-годишен кумановец бил претепан вчера во Скопје од засега непознато лице. Во СВР Скопје, С.К.(45) од Куманово вчера во 17 часот пријавил дека околу 12.20 часот на подрачјето...

Црна хроника 11.03.21 | 10:01

МВР: 12 лица не го почитувале полицискиот час, 408 казни за неносење маска

Од вчера (10.03.2021) во 22 часот почна да се применува одлуката на Владата за ограничување на движењето на граѓаните во периодот до 05 часот наутро. Синоќа дел од раководството...

Црна хроника 07.03.21 | 12:41

МВР се пофали дека пресекла меѓународен канал за шверц на дрога

Министерството за внатрешни работи вчера во две одделни акции пресече два канала за меѓународен транспорт на дрога, заплени над 500 килограми марихуана и приведе три...

Македонија 05.03.21 | 21:06

Спасовски: Исплатена бонус плата за вработените во МВР за 2018 година

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со објава на својот фејсбук-профил информира дека денеска е исплатена бонус плата за 2018 година. Тој посочува дека ова...

Црна хроника 01.03.21 | 14:33

Анонимно и бесплатно може да пријавите лихварство

Граѓаните отсега ќе можат анонимно да пријават Лихварство на бесплатниот телефонски број 0800 00 201. Министерството за внатрешни работи одлучи да отвори оперативна акција...