Ознака: музичар
Сцена 30.06.20 | 13:44

Популарниот музичар тежок 800 милиони долари се разведува по 24 години брак

Андре Ромел Јанг, познат како Др. Дре и неговата сопруга Никол Јанг се разведуваат по 24 години брак. Магазинот ТМЗ пишува како Јанг поднела барање за развод во понеделникот,...

Музика 24.03.20 | 10:23

Легендарниот камерунски музичар Ману Дибанго почина од коронаврус

Магазинот „Африка њуз“ објави дека легендарниот музичар од Камерун Ману Дибанго починал од коронавирус. Имаше 86 години. Дибанго е роден во Камерун. Како виртуоз на...

Музика 09.01.20 | 12:38

Младиот хармоникаш Костадин Крстески компонираше и сними ново македонски оро

„Кичевска саса“ е насловот на новото македонско оро, компронирано од младиот и талентиран Костадин Крстески. Костадин на свои 19 години има компонирано, отсвирено и...

Калеидоскоп 20.06.19 | 13:19

Трагична смрт на познатиот француски музичар, паднал од прозорец во Париз

Познатиот француски музичар и продуцент, Филипе „Здар“ Карбонески, член на денс-дуото Касијус, трагично загинал вчера откако паднал од прозорец од зграда во Париз....