Ознака: МТВ
Македонија 20.11.19 | 11:01

Премиерот во заминување гостуваше во НРТВ, а не на МТВ

Премиерот во заминување Зоран Заев и министерката за економија Нина Ангеловска, предлог-буџетот за 2020 година пред новинарите и уредници не го образложуваа во Македонската...

Култура 21.09.19 | 13:01

Телевизиската серија „Зоки Поки“ ќе се емитува на МТВ

Македонската радио телевизија влегува во копродукција на претстојната ТВ-серија „Зоки Поки”. ТВ-серијата, чие снимање беше комплетирано месецов, е модерна екранизација...

Останати спортови 29.08.19 | 23:58

МТВ ќе отвори нов канал, спортско-забавен со елитен спорт

Националниот сервис го враќа спортот во големи количини на својата програма со отварање на нов четврти канал со спортско забавна содржина. Наскоро ќе тргне четвртиот...

Македонија 16.07.19 | 17:51

МТВ доби одврзани раце за купување права од спортски натпревари

Владата на денешната седница го прифати како свое мислењето на Министерството за информатичко општество и администрација за согласност на барањето за давање на автентично...

Ракомет 03.06.19 | 14:41

МТВ ќе врши пренос од пристигнувањето на Вардар во Скопје

Македонската радио телевизија ќе врши пренос од пристигнувањето на ракометарите на Вардар, потврдија за „Република“ од МТВ. „Црвено-црните“ се нови европски владетели,...

Македонија 25.04.19 | 22:07

Пендаровски го обвини Франкфуртер алгемајне цајтунг дека пишува текстови по нарачка на Груевски

Весникот Франкфуртер алгемајне цајтунг имаше натпис дека постојат две дилеми околу амнестијата и околу притсоците, пазарите и стравот во Собранието. Замислете од надвор...

Македонија 25.04.19 | 21:46

Како очекувате гласови од луѓе за кои сте рекле дека се вазали, криминалци, чираци?

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова вечерва во дебата на МТВ  во котрла реплика го запраша Стево Пендаровски како очекува гласови...

Македонија 25.04.19 | 21:33

Силјановска на МТВ: Во мојот мандат правдата ќе се спроведува

Претседателот за кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова вечерва во дебата на МТВ истакна дека таа ќе се фокусира на свите тези и програма. Единствената...

Македонија 04.03.19 | 15:44

„МТВ“ и „МНТ“ за Гугл веќе се „СМРТ“ И „СМНТ“

Македонската Радио Телевизија стана Северна Македонска Радио телевизија, а Македонскиот Народен Театар, Северно Македонски Народен театар. – Засега само на мапите...