Ознака: мртва
Калеидоскоп 20.06.21 | 19:29

Американка пронајдена мртва во Русија, пред смртта испратила СМС

Триесет и четиригодишна студентка од САД е пронајдена мртва во близина на рускиот град Нижни Новгород, источно од Москва. Едно лице е уапсено. Кетрин Серу (34) исчезнала...

Калеидоскоп 07.05.21 | 09:04

Два месеца штипјанката Драгица Панова не може да докаже дека е жива

Два месеца, штипјанката Драгица Панова пред Фондот за ПИОМ не може да докаже дека е жива. Нејзината бизарна приказна, започнува со смртта на нејзиниот сопруг, на почетокот...

Калеидоскоп 25.01.21 | 09:31

Девет дена откако ја погребале се вратила дома жива: Шок и среќа по грешка во Шпанија

Шпанката, чие семејство верувало дека починала од коронавирусот, ги изненадила своите роднини откако се вратила дома девет дена откако им било кажано дека е погребана,...

Црна хроника 13.01.21 | 17:39

Гркинка пронајдена мртва во куќа во Битола

На 12.01.2021 во 19.40 часот во СВР Битола било пријавено дека во куќа во Битола била пронајдена почината К.Г. (87) од Република Грција, со привремен претстој во Битола. Од лекар...

Свет 23.12.20 | 08:41

Aктивистка за човекови права од Пакистан е пронајдена мртва во Канада

Пакистанската активистка за човекови права, Карима Белуџ е пронајдена мртва во Торонто, Канада, каде што живее во егзил во последните пет години. Телото на Карима Белуџ...

Црна хроника 21.11.20 | 17:50

Мајка си ја нашла 22-годишната ќерка мртва во нејзиниот дом

Девојка на 22-годишна возраст вчера била пронајдена почината во нејзиниот дом на улицата „Булевар ЈНА“ во Штип. Девојката била во бессознание кога ја пронашла нејзината...

Црна хроника 13.09.20 | 14:56

Жена пронајдена мртва во стан во Ново Лисиче

Седумдесетгодишна жена вчера била пронајдена почината во стан во Скопје. Како што информираат од МВР, вчера попладне во 16:30 часот во ПС Аеродром било пријавено дека...

Калеидоскоп 20.08.20 | 09:46

„Бабо, лежи мирна!“ Вработена во мртовечница доживеала шок кога начекала жива баба на масата за обдукција

Повозрасна жена „се врати од мртвите“ по цела ноќ мината во мртовечница во помало место во Курската Област, во западна Русија, што секако, ги изненадило болничарите...

Црна хроника 20.05.20 | 16:31

Велешанка најдена мртва во својот дом

Велешанка на возраст од 85 години пред три дена била најдена мртва во својот стан на улица „Христо Татарчев“ во Велес, соопшти МВР. Лекар од Итна медицинска помош Велес...

Црна хроника 16.05.20 | 16:45

Пронајдена мртва скопјанка: Tелото предадено на обдукција

На 15.05.2020 во 19.00 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во стан на ул.„Стари Новакина“ пронајдена била почината Е.Б.(65). Извршен бил увид на местото...

Црна хроника 18.03.20 | 11:44

Исчезнатата кавадарчанка пронајдена почината во лозов насад

Седумдесет и три годишната кавадарчанка М.Д. која претходно беше пријавена за исчезната, вчера била пронајдена почината во лозов насад без траги на насилство, информира...

Црна хроника 26.02.20 | 20:15

Жена пронајдена мртва во Куманово

Вчера во 19:20 часот во СВР Куманово, од Итна медицинска помош било пријавено дека на ул.„521“ во населба Карпош била пронајдена почината В.П.(64). По преземени мерки било...

Калеидоскоп 16.02.20 | 10:40

Го истепа својот дечко, требаше да се појави на суд: Водителката пронајдена мртва

Каролин Флек, поранешната водителка на британското риалити шоу „Лав Ајланд“, е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Лондон. Таа имаше 40 години. Веста за смртта ја потврди...

Балкан 24.10.19 | 09:30

Телото го пронашла ќерка ѝ: Мртва познатата српска новинарка

Познатата новинарка Драгана Трипиќ е пронајдена мртва. Телото на 58 годишната жена која се обесила, го пронашла нејзината ќерка. Како што се дознава Драгана била депресивна...

Црна хроника 04.07.19 | 13:26

Дваесет и седумгодишна Холанѓанка пронајдена мртва во хотел во Струга

Туристка од Холандија вчера била пронајдена мртва во хотел во Струга. Според информациите на МВР, В.С. (27) од Холандија, која бил дел од група туристи, била пронајдена...

Вести 23.02.19 | 19:08

Трагедија: Водителка пронајдена мртва

Аргентинската манекенка, водителката и актерка Наташа Хаит, била пронајдена мртва во стан на еден пријател во Бенавидес, предградие на Буенос Аирес. Полицијата нејзиното...

Балкан 12.02.19 | 11:25

Хрватска политичарка пронајдена мртва во својот стан во Ријека

Мирјана Јукиќ, градска советничка во Собранието на Ријека, од редовите на партијата Жив ѕид, е пронајдена мртва во својот стаан во овој град. Нејзиното неподвижно тело...

Црна хроника 13.01.19 | 14:23

Битолчанка пронајдена мртва во својот стан

На 12.01.2019 година во 15,20 часот во СВР-Битола било пријавено дека на улицата “Кланица“ во сопствениот стан била пронајдена почината М.С.(80). По наредба на Јавен обвинител...

Балкан 20.12.18 | 15:22

Старица пронајдена мртва во својот стан со ќеса на глава

Осумдесет и осум годишната Л.Б. денес околу 9 часот била пронајдена мртва во својот стан во ценатрот на Белград. -Безживотното тело на возрасната жена е пронајдено утринава...

Црна хроника 20.12.18 | 11:49

38-годишна тетовка без знаци на живот донесена во тетовската болница

Не е позната причината за смртта на 38-годишната Т.С.Т. од Тетово, која вчера нешто после 18 часот била донесена во клиничката болница во Тетово без знаци на живот. Увидот...