Ознака: мртов
Црна хроника 20.09.21 | 13:41

Млад Сириец пронајден мртов кај Табановце

Во близина на кумановското село Табановце, пронајден е мртов 20 годишен државјанин на Сирија. На телото нема траги од насилство, соопштија од СВР Куманово. Вчера во 18:...

Свет 03.08.21 | 10:55

Белоруски активист пронајден обесен во парк во Киев

Директорот на невладина организација, Виталиј Шишов, е пронајден обесен во парк во Киев, соопшти денеска полицијата, наведувајќи дека е отворена истрага за убиството. Белорускиот...

Црна хроника 29.06.21 | 17:02

Скопјанец e пронајден мртов на патот Качанички пат кон Бардовци

На 28.06.2021 во 06.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на патот Качанички пат кон Бардовци бил пронајден починат М.А.(56) од с.Бардовци. Екипа на Итна медицинска помош...

Црна хроника 18.06.21 | 16:30

Штипјанец пронајден мртов во близина на селото Чардаклија

Триесет и осумгодишен штипјанец е пронајден мртов во близина на штипското село Чардаклија. Во соопштениоето на СВР Штип се вели дека синоќа во 23.41 часот во СВР Штип било...

Свет 14.06.21 | 17:52

Новинарот кој ја откри аферата на Бил Клинтон е пронајден мртов

45-годишниот телевизиски новинар Кристофер Сајн кој прв извести за тајната средба меѓу поранешниот претседател Бил Клинтон и тогашната јавна обвинителка Лорета Линч,...

Балкан 16.04.21 | 14:05

Пронајден мртов маж на железничката станица во Косово Поле

Безживотното тело на А.Т. (28) е пронајдено на паркингот на железничката станица во Косово Поле. Портпаролката на косовската полиција, Флора Ахмети, информира дека полицијата...

Кошарка 22.03.21 | 11:21

Поранешен кошаркар на Барселона се појави по 40 години откако го сметаат за мртов

Поранешниот кошаркар Чарлс Томас, кој настапуваше во екипата на Барселона во периодот меѓу 1970 и 1975 година, се појави 40 години откако беше прогласен за мртов. По завршувањето...

Фудбал 08.03.21 | 19:19

Поранешниот напаѓач на Виљреал пронајден мртов

Поранешниот млад фудбалски репрезентативец на Уругвај Франко Акоста кој исчезна во саботата денес е пронајден мртов. Поранешниот напаѓач на Виљреал за жал беше пронајден...

Црна хроника 01.01.21 | 16:32

45-годишен жител на Зелениково e пронајден мртов

Во Полициска станица Драчево во четвртокот било пријавено дека било пронајдено безживотното тело на 45-годишниот Г.Б. од скопскот село Зелениково. Од екипа на Итна медицинска...

Црна хроника 10.12.20 | 16:38

Грчки државјанин пронајден мртов во апартман во Гевгелија

На 09.12.2020 околу 08:45 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека во апартман во Гевгелија, е пронајден починат S.A.(46) од Р.Грција, со привремен престој во Гевгелија. Од...

Црна хроника 02.12.20 | 21:53

27-годишен скопјанец пронајден мртов на Бит Пазар

Вчера во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана...

Црна хроника 27.10.20 | 16:39

Скопјанец пронајден мртов во својот дом

Скопјанец бил пронајден починат во неговиот дом. Како што соопшти МВР, вчера во 09.50 часот во полиција било пријавено дека во Скопје, на подрачјето на Гази Баба, во неговиот...

Црна хроника 20.10.20 | 15:51

Затвореник пронајден мртов во затворот во Шуто Оризари

МВР извести дека во затворот Шутка, било најдено починато 52-годишно лице, а медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство. На 19.10.2020 во 06.50 часот било пријавено...

Црна хроника 22.09.20 | 19:36

Скопјанец пронајден мртов во својот стан

На 21.09.2020 околу 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на ул.„Виа Игнатија“ во Скопје бил пронајден починат И.А.(65) од Скопје, кој живеел сам. Лекар од Итна...

Црна хроника 07.09.20 | 16:13

Жител на Петровец, по кој се трагало од 2 јуни, е пронајден мртов

Во атарот на велешкото село Ветерско, покрај стариот пат Велес-Скопје, на 6 септември бил пронајден починат 65-годишникот М.Г. од село Ржаничино – Петровец. За него имало...

Музика 01.09.20 | 22:21

Нема човек што не го знае неговиот хит: Диџеј Ерик Мориљо пронајден мртов

Колумбискиот диџеј и музички продуцент Ерик Мориљо беше пронајден мртов во Мајами, соопштија американските медиуми. Сè уште не се познати причините за смртта, ниту...

Црна хроника 23.07.20 | 16:12

Мртвиот маж пронајден во Скопје со недели се водел како исчезнат од Албанија

Албански државјанин, кој пред неколку недели бил пријавен како исчезнат, бил пронајден мртов во Скопје. Р.К. кој пред неколку недели беше пријавен за исчезнат, е пронајден...

Свет 13.07.20 | 16:38

Исплива мрачна тајна на градоначалниокт кој беше пронајден мртов

Додека многу од жителите на Сеул жалат поради смртта на градоначалникот Парк Вон Сун, јавноста во Јужна Кореја ја разбранува информацијата дека тој сексуално ја злоставувал...

Македонија 02.06.20 | 17:07

Дојдов мртов на Инфективна, лекарите ме спасија, вели пациент болен од ковид-19

Ова е Заир Селмани од Куманово. Верува во Бог, ама и во докторите кои му го спасиле животот. Пред две недели кога бил донесен на интензивна нега вели дишел на шкрги, лекарите...

Калеидоскоп 21.05.20 | 10:21

Еден од најсилните луѓе на светот пронајден мртов: Брановите го исфрлиле неговото безживотно тело на крајбрежјето

Пожарникарите од Лос Анџелес го пронашле безживотното тело на некогашниот американски борач Шад Гаспард. Имено, тој со својот деветгодишен син Ари, одлучил да плива,...