Ознака: мотор
Црна хроника 19.06.19 | 10:50

Кумановец со мотор излетал од патот, итно пренесен на скопските клиники

Вчераутро околу 10 часот на локалниот пат Куманово – с. Романовце, Џ.С. (66) од Куманово управувајќи мопед „Апен 6“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и...

Македонија 16.06.19 | 16:47

Заев со мотор во Преспа: Младите кои се тука од Македонија, Албанија и Грција се одличен пример на соработка и перспективи

Претседателот на Владата на Република Македонија денеска го посети настанот „Запознај ја Преспа“ кој вклучува активности и на плажата во Дупени. Убеден сум...

Црна хроника 19.05.19 | 19:56

Полицијата за пет часа казни 12 моторџии

При зајакнати акциски контроли на полицијата, вчера од 14 до 19 часот полициските службеници откриле 12 прекршоци. Еден за управување мотоцикл без возачка дозвола, два...

Црна хроника 18.05.19 | 11:25

Мотор се „заби“ во возило во Битола, двајца малолетници во болница

Во 16.25 часот на крстосница од улиците „Илија Николовски Луј“ и „Глигор Прличев“ во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Рено меган “ со...

Црна хроника 12.05.19 | 10:31

Се ловеа скопските турирачи

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје синоќа од 20 часот до еден часот по полноќ спроведе акциска контрола по прекршоци...

Македонија 10.05.19 | 11:13

Метлата ќе почека Заев да се повози

Кабинетот на премеирот Зоран Заев утрово информира дека ќе биде отусутен четири дена поради приватни причини. Заев земал одмор меѓу изборите и метлата, и онака метлата...

Балкан 27.04.19 | 08:46

Момче загина во стравичен судир: Неговиот мотор заврши на каблите за струја

Мотоциклистот М.М. (22) загина во сообраќајна несреќа во селото Змињак, кај Богатиќ, кога изгубил контрола над јахамата и слетал од патот. Се наведува дека телото на несреќното...

Свет 17.04.19 | 21:12

Се запали моторот на Боинг 737 пред полетувањето

Пред полетувањето од Москва ,во Боингот 737 на дагестански авиопревозник Утер му се запалија моторите. Пожар избувна на моторите на Боингот 737 на дагестанската авиокомпанија...

Црна хроника 22.02.19 | 13:39

Сообраќајка во центарот на Скопје, настрадал доставувач на храна со мотоцикл

Сообраќајна несреќа се случила пред околу половина час во центарот на Скопје, на булеварот Св. Климент Охрисдски во близина на театарот Комедија. Како што може да се...

Патувања 06.11.18 | 11:07

Ниту ракот не беше доволна причина Ману и Ивана да не продолжат да патуваат по светот

Ивана Чолаковска и Мануел Торес кои во изминатите четири години го обиколија светот на мотор не може ништо да ги спречи да продолжат да патуваат. Во идејата повторно...