Ознака: Монструм
Македонија 14.01.20 | 15:30

„Заев е поголем монструм од убијците, и Катица е во пазар“: Што мислат родителите на убиените момчиња кај Смилковско Езеро

Судскиот процес за случајот „Монструм” продолжува на 3 февруари, а на денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро, од страна на обвинителите како...

Црна хроника 14.01.20 | 14:07

Заев повикан да сведочи во „Монструм“

Претседателот на СДСМ и експремиер Зоран Заев е повикан да сведочи на следното рочиште за случајот „Монструм“. На барање на обвинителот Гаврил Бубевски, исто така,...

Црна хроника 14.01.20 | 11:19

Заради промена на судечкиот совет „Монструм“ се враќа од почеток

Заради промена на судечкиот совет, судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година „Монструм“ се враќа од почеток, но само формално со пренесување...

Македонија 22.12.19 | 20:04

Што му е на судијата Ставрев: Судењето за „Монструм“ ќе започне од почеток само за да има пресуда за „ТНТ“

Судењето за случајот „Монструм“ ќе започне од почеток поради истата причина поради која судењето за „ТНТ“ наводно мора да заврши до вторник – возраста на една...

Македонија 20.12.19 | 22:04

Ставрев го одложи „Монструм“, па 12 часа се изживуваше врз Јанакиески за дивоградбата на Цаноски

Доцна вечерва, по 20:30 часот, заврши маратонското рочиште за предметот ТНТ на СЈО, во кое на прашањата на адвокатите од 12 часот со паузи одговараше обвинетиот Миле Јанакиески. Бранителите...

Македонија 19.12.19 | 10:28

Убијците од Смилковско може да здивнат: Скандалозно одложување на „Монструм“ за да му се даде приоритет на „ТНТ“

Денешното рочиште за случајот „Монструм“ е одложено доцна синоќа поради проценката на судијата Огнен Ставрев дека е поважно денес итно да продолжи судењето за предметот...

Македонија 18.12.19 | 20:24

Зекири: Убијците од Смилковско се невини, „Монструм“ е монтиран случај

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири во „Само вистина“ зборуваше за убиството од Смилковско Езеро, односно за случајот „Монструм“ каде пет невини деца беа убиени....

Македонија 12.12.19 | 12:36

Обвинет од „Диво Насеље“ ѝ нудел бомби за „Монструм“ на Фетаи

Обвинетиот во случајот „Диво Насеље“ Шефчет Халачи, во јуни оваа година ѝ испратил прислушувани материјали на обвинителката Фатиме Фетаи, поврзани со случајот „Монструм”...

Македонија 28.11.19 | 14:57

Со брзина на светлината судот сака го обесштети Цаноски

Обвинителот на СЈО Бурим Рустеми на денешното рочиште на случајот „ТНТ“ побарал една од обвинитетите да биде стражарно приведена иако пред судот приложила уредна...

Вести 27.11.19 | 17:04

Дури е уште премиер, да не избега, Заев да сведочи за „Монструм“, побара родител на убиеното момче

Во Кривичниот суд во Скопје, на денешното рочиште за случајот „Монструм“ се читаа СМС-пораки и други транскрипти предложени како докази од Обвинителството. Судењето...

Црна хроника 27.11.19 | 09:59

Продолжува судењето за „Монструм“, ќе се читаат СМС-пораки

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година „Монструм”. Случајот се наоѓа...

Македонија 20.11.19 | 10:33

Дивоградбата на Цаноски за судот поважна од правдата за масакрираните момчиња кај Смилковско Езеро

Предметот „ТНТ“ на СЈО е далеку од застарување, како што се обидуваат да прикажат некои медиуми наклоенти кон власта. Оваа лажна вест се пласира единствено за да се...

Македонија 16.11.19 | 15:38

Кого уценувал, а кого штител Јовче Ременски од списоците на сите полицајци, сведоци, докази и соработници во „Монструм“ и „Диво Насеље“?

Зошто му се на Јовче Ременски имињата на сите инволвирани полициски службеници, сведоци, докази и соработници во случаите Монструм и Диво Насеље? Дали уценувал или планирал...

Македонија 15.11.19 | 09:49

При претресот во куќата на Ременски најдени се документи, известени се надлежните институции

Обвинителството за организиран криминал ги потврди информациите на МКД.мк дека при претресот во куќата на осомничената пратеничка на СДСМ Фросина Ременски за новата...

Црна хроника 11.11.19 | 10:24

Поради смртен случај одложено рочиштето за „Монструм“

Поради смртен случај во семејството, еден од поротниците во случајот „Монструм“ не можеше да биде присутен на денешното судење, па рочиштето се одложи за 27 ноември. На...

Македонија 06.11.19 | 20:58

Нелоски: Заев манипулираше со семејства и смртни случаи за да дојде на власт

СДСМ и Зоран Заев дојдоа на власт со лажни ветувања и манипулации на смртни случаи, рече денеска членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски, кој имаше жестока дебара...

Македонија 05.11.19 | 12:19

Чилиманов: Нема ништо поглупо од слободоумните граџани кои им веруваат на СДС

Нема ништо поглупо од слободоумните граџани кои им веруваат на СДС, коментира новинарот Цветин Чилиманов, набројувајќи дел од најголемите ветувања кои СДСМ ги кажувала...

Црна хроника 04.11.19 | 09:26

Продолжува судењето за „Монструм“

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, „Монструм“. Случајот се наоѓа...

Црна хроника 29.10.19 | 14:09

Исчезна обвинетиот во „Монструм“ Африм Исмаиловиќ

Министерството за правда добило одговор дека косовските власти не знаат каде се наоѓа Африм Исмаиловиќ, кој е обвинет во случајот „Монструм“ за петкратното убиство...

Црна хроника 28.10.19 | 15:50

Разговори „Монструм“: Двајца се добри луѓе, еден е бандит

На денешното рочиште за „Монструм“ во еден од аудио разговорите што беа пуштени, лидерот на ДУИ Али Ахмети го прашува Сафет Незири за информации за уапсените за кои...