Ознака: момче
Калеидоскоп 13.10.19 | 13:54

Посакувам нашата среќа никогаш да не заврши: Елена го покажа момчето

Македонската водителка на емисијата „Живот со стил“, Елена Стефановска веќе не го крие приватниот живот и одлучи на сите да им покаже во кого е вљубена. Водителката,...

Црна хроника 03.10.19 | 23:11

Претепаното момче во Карпош е во критична состојба, лекарите се борат за неговиот живот

Во општина Карпош денеска во попладневните часови момче било нокаутирано среде улица од засега непознат насилник кој веднаш го напуштил местото на настанот, а од МВР...

Црна хроника 03.10.19 | 22:57

Познат идентитетот на нападнатото момче во Карпош

Денеска во 17.00 часот момче беше нападнато од непознат сторител, при што се здобило со тешки телесни повреди, а сега од МВР го потврдија неговиот идентитет. Иако првично...

Црна хроника 03.10.19 | 14:20

Момче нападнато во автобус на ЈСП во 56-ка

Во вторникот, во 20 часот во СВР Скопје, Х.А.(19) од село Чајлане пријавил дека околу 19.45 часот во автобус број 56 на ЈСП, кој сообраќал на релација Скопје – село Бојане, по...

Свет 02.10.19 | 15:19

Ова е тинејџерот кој фрли шестгодишно дете од тераса

Тинејџерот кој фрли шестгодишно дете од терасата на музејот „Тејт модерн“ во Лондон, се вика Џонти Брејвери, објавено е денеска во британските медиуми. Неговото име...

Сцена 26.09.19 | 10:40

Елена Ристеска има ново момче

Поп пејачката Елена Ристеска има ново момче. По неуспешен брак, таа се посвети на кариерата и подолг период на јавноста не и откриваше детали за својот приватен живот....

Балкан 22.09.19 | 13:05

Тинејџери до смрт го претепале својот другар

Српската полиција денеска уапсил четворица тинејџери осомничени дека до смрт го претепале нивниот другар, 18-годишниот Мартин Барн. Како што дознава „Блиц“, уапсени...

Црна хроника 21.09.19 | 17:17

Нападнато четиринаесетгодишно момче

Четиринаесетгодишно момче вчера било нападнато со остар предмет во Рекреативниот центар Сарај. Како што соопшти МВР, момчето имало повреда на раката, а случајот во...

Црна хроника 20.09.19 | 16:55

Малолетник се обидел да силува 13-годишно девојче во Штип

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднела кривична пријава против 17-годишен малолетник од Свети Николе поради постоење основи на сомнение...

Црна хроника 09.09.19 | 21:19

Ја претепал 17-годишната девојка

Утринава 4:30 часот во СВР Скопје, пријавено е дека во с.Црешево, физички била нападната 17 годишна девојка од страна на Т.Б.(21) од с.Булачани со кого била во љубовна врска. Се...

Црна хроника 09.09.19 | 21:07

Момче преживеало струен удар

Вчера во 22:40 часот во Полициска станица Струга, било пријавено дека на улица „Сергеј Есенин“ од струен удар бил погоден Е.А.(18) од Струга откако се допрел со раката до...

Црна хроника 06.09.19 | 14:45

Момче од Велес се обидело да обљуби малолетничка

Приведен малолетник од Велес, кој вчера се обидел да изврши обљуба врз девојче, но не успеал. Случајот во полиција го пријавила, 36-годишна жена од велешко село, мајка...

Црна хроника 23.08.19 | 15:54

Кривична пријава за 18-годишен тетовец кој ограбувал верски објекти

Кривична пријава доби 18-годишен тетовец поради кражби извршени во верски објекти во неколку села. „СВР Тетово поднесе кривична пријава против З.А.(18) од село Озормиште...

Црна хроника 19.08.19 | 10:37

Трагедија во кумановско, 15 годишно момче се удави во Пчиња

Вчера попладне било пријавено дека во с. Шупљи камен – кумановско, 15 годишник од с. Љубодраг, влегол во вода од ископ на сепарација на реката Пчиња и починал. Од страна...

Црна хроника 19.08.19 | 08:49

Петнаесетгодишно момче се удави во Пчиња

Петнаесетгодишно момче се удави вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен, потврди кумановската полиција. Според првичните информации на СВР...

Црна хроника 15.08.19 | 10:47

Момчето кое сакало да се разлади во Вардар пронајдено мртво

Момчето кое вчера околу пладне сакало да се разлади и влегло во реката Вардар кај демиркаписко Бистренци, пронајдено е мртво, потврди за МИА Верољуб Додевски, портпарол...

Црна хроника 13.08.19 | 15:13

Младо момче од Македонија загина во Италија

Дваесет и петгодишниот Сејнур Бекири, по потекло од Македонија загина кога автомобилот во кој се возел излетал од патот и се забил во дрво, во местото Кастиџано, кај...

Црна хроника 12.08.19 | 23:28

Момче од Македонија загина во сообраќајка во Италија

Дваесет и петгодишниот Сејнур Бекири, по потекло од Македонија загина кога автомобилот во кој се возел излетал од патот и се забил во дрво, вчера вечерта во местото Кастиџано,...

Црна хроника 02.08.19 | 18:39

Го истепале, па му ги земале парите на момче во Јурумлери

Разбојници нападнале момче во скопското село Јурумлери. Како што информира МВР, вчера во 9:20 часот во СВР Скопје, П.Т.(22) од Скопје пријавил дека во село Јурумлери извршено...

Црна хроника 01.08.19 | 13:50

Момче избодено со нож на концерт во Охрид

Седумнаесет годишно момче од Скопје било прободено со нож во Охрид, за време на концертот на Раста и Маја Беровиќ. Настанот се случил во СРЦ Билјанини извори, во 1.30 часот...