Ознака: мис
Мода и убавина 07.04.21 | 09:02

„Ти си разведена!“: Победничката заврши во болница откако бившата мисица и ја зеде круната

Вистински хаос се случувал на Изборот за мис на Шри Ланка, кој резултирал со хоспитализирање на Пушпика де Силва која ја освоила титулата за најубава девојка во земјата....

Калеидоскоп 27.02.20 | 18:00

Ослабела 50 килограми и станала нова мисица: „Ништо не е невозможно со желба и труд”

Џен Аткинс е новата Мис на Велика Британија. Русокосата 26-годишна жена стана најубавата жена во земјата, откако изгуби неверојатни 50 килограми. Не можам да поверувам....

Естрада 19.12.19 | 18:44

Татјана Стојановска: Ми беше срам и плачев пред моите кога ми се случи најважниот момент

Татјана Стојановска, нашата најдобра и една од најубавите ТВ презентерки беше “Мис на Македонија” во Охрид 1992 година и “Мис Планета” на изборот во Бугарија 1993 година....

Калеидоскоп 25.07.19 | 20:40

Чекај не на поубаво место, за повторно да ја понесеш лентата: Брат и Душан се прости од починатата мисица

Дијана Милојковиќ, српската мисица и Мис на Европа 2014 година, која во понеделникот ја изгуби битката со ракот во 32 година, денеска беше погребана на гробиштата во Чуприја. Брат...

Калеидоскоп 22.07.19 | 21:40

Сите се во солзи: Мисицата со години се бореше со тешката болест, а сега ја изгуби битката

Познатата мисица Дијана Милојковиќ, почина после долгата и тешка болест во 33 година од животот. Нејзиниот брат Милош се огласи на Инстаграм и со тажен статус ја потврди...