Ознака: министерка
Балкан 09.10.20 | 21:36

Српската помошник-министерката за земјоделство уапсена поради примање мито

По наредба на српското Обвинителството за организиран криминал уапсена е помошник-министерката за земјоделство, Дарија Јањиќ Нишавиќ, поради сомнение дека примила...

Калеидоскоп 15.07.20 | 18:39

Маската на министерката е вистински хит

Белгиската министерка за здравје, Маги де Блок, во неколку наврати го има привлечено вниманитето на социјалните мрежи со нејзината појава, одлуки и изјави. Овојпат тоа...

Балкан 22.12.19 | 09:57

Мојата русокоса е најубава: Српската министерка Зорана Михајловиќ тајно се венчала?

Потпретседателката на владата на Србија и министeрка за транспорт Зорана Михајловиќ, се омажила тајно со бизнисменот Владимир Атанасковиќ, пишуваат српските медиуми. Михајловиќ...

Економија 15.09.19 | 18:17

Министерката за финансии ги претстави најблиските соработници

Министерската за финансии Нина Ангеловска објави на Фејсбук дека го формирала тимот на најблиски соработници, кој е доминантно женски, но, според неа, балансот во советниците...

Економија 29.08.19 | 23:18

Госпоѓава е министерка на Заев, гледај Македонијо!

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев на социјалните мрежи го сподели видеото со министерката за странски инвестиции Зорица Апостолска во врска со новите странски...

Економија 23.08.19 | 14:10

Најчевска: Не ни треба дете кое му се допаѓа на Анѓушев

Mногу сум против тоа да се поставуваат деца без никакво искуство со администрација на високи функции во власта, вели професорката Мирјана Најчевска за новопредложената...

Свет 13.08.19 | 20:22

Поранешна мексиканска министерка е уапсена за корупција и поткуп

Поранешната мексиканска министерка Росарио Роблес, која во претходната влада на претседателот Енрике Пења Нието беше одговорна за програмите за социјален развој,...

Балкан 11.03.19 | 13:57

Хрватската министерка која удри дете со автомобил, низ солзи поднесе оставка

Хрватската министерка за регионален развој, Габриела Жалац, која возела со истечена возачка дозвола во моментот кога со своето возило удрила дете, поднесе оставка. Во...

Калеидоскоп 03.03.19 | 12:18

Тангата и свечената заклетва на италијанската министерка го „запалија“ интернетот

Марија Елена Бочи е италијанска политичарка и адвокат која била министерка за уставни реформи во периодот од 2014 до 2016 година. Иако таа свечената заклетва ја потпишала...