Ознака: Милошоски
Македонија 18.02.22 | 14:41

Милошоски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го покани Османи за одржување на седница на Комисијата за надворешна политика

Би сакал денес да Ве информирам за превземената иницијатива, а тоа е официјално барање до министерот за надворешни работи Османи, во најскоро можно време со рок до 2-ри...

Македонија 01.02.22 | 13:26

Милошоски: Предложениот закон за една изборна единица да влезе во собраниска процедура

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средби со тројца пратеници, претседатели на политичките партии – ДОМ, Демократската партија на Турците – ТДП и Српската...

Македонија 28.01.22 | 13:43

Милошоски до Османи: Зошто не кажете што содржи тој Нон пејпер ? Барате да ви веруваме, а криете документи од пратениците

Она што јас сакам да го упатам како критика на ваквиот пристап кој според мене е провизорен повеќе е формален, а во него има помалку суштина. Министерот Османи збореше...

Македонија 26.01.22 | 10:45

Милошоски: Со ваква нестабилна влада се повеќе очигледни се предвремени парламентарни избори

Се гледа дека гласачите имаат недоверба кон актуелната власт, тоа е првиот момент. Вториот момент е актуелната политичка, економска и социјална состојба во државата,...

Македонија 25.01.22 | 10:00

Милошоски до Османи: Доставете ги одговорите на бугарските барања познати како „5+1“ во Собрание

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, денеска поднесе барање до Министерството за надворешни и работи и министерот Бујар Османи, да достави одговори...

Македонија 11.01.22 | 10:48

Милошоски: Димитров за 5 години функција го продаде достоинството на народот, суверенитетот на Уставот и придавката македонски само со еден потпис

Димитров – камелеон без датум и без место во владата! Воден од принципите на кариеризмот Никола Димитров 5 години ја играше улогата на дипломатска фасада на владата...