Ознака: милан
Фудбал 14.12.18 | 10:59

Гатузо: Бадијала е се ако не се игра со срце, многу ми е жал

Тренерот на Милан, Џенаро Гатусо, ја презеде одговорноста за поразот од Олимпијакос во натпреварот од 6.коло од групната фаза на Лигата на Европа. Овој исход во Атина...

Фудбал 13.12.18 | 23:05

Пеколна грчка ноќ за Милан! Олимпијакос го исфрли од Лига Европа!

Фудбалерите на Милан на гостински терен во Атина се поразени со 3-1 од тимот на Олимпијакос и поради полоша гол-разлика се елиминирани од Лига Европа, бидејќи и првиот...

Фудбал 10.12.18 | 13:30

Лукас Пакета пристигна на медицински прегледи во Милано

Бразилецот кој важи за еден од најголемите фудбалски таленти, Лукас Пакета во текот на вчерашниот ден пристигнал во Милано, а денес е пред комплетирање и на медицинските...

Фудбал 05.12.18 | 23:51

Милан нуди 8 милиони евра за Фабрегас

Раководството на Милан направило понуда во вредност од осум милиони евра за полудефанзивецот на Челзи, Францеск Фабрегас, со цел да го купи уште во јануари. Во последните...

Фудбал 05.12.18 | 21:01

Пропаднаа преговорите меѓу Ибрахимовиќ и Милан

Причината за шокантниот пресврт во преговорите меѓу Милан и Златан Ибрахимовиќ е позната. До почетокот на денот се очекуваше Швеѓанецот да потпише со „росонерите“,...

Фудбал 05.12.18 | 20:43

Суперкупот на Италија останува во Саудиска Арабија

Суперкупот на Италија меѓу Јувентус и Милан ќе се одржи во Саудиска Арабија на 16 јануари на стадионот во Џеда. Имаше сомнежи во врска со натпреварот поради убиството...