Ознака: милан
Фудбал 19.01.20 | 16:08

Милан влезе во серија: Ребиќ донесе нова победа

Тимот на Милан продолжи со своите добри настапи од почетокот на годината, откако оствари доцен успех против Удинезе со 3-2 на домашен терен во 20-то коло од Серија „А“. Во...

Фудбал 06.01.20 | 17:26

Милан очаен: Само 0-0 со Сампдорија на Сан Сиро со Ибрахимовиќ во тимот

Милан продолжува со кризата. Новото засилување во тимот, Златан Ибрахимовиќ се чини не е доволно.Ибра влезе во второто полувреме но и тоа не помогна Миланезите да постигнат...

Сцена 15.12.19 | 09:25

Северина поради судски превид ќе го добие синот назад?

Адвокатскиот тим на хрватската пејачка Северина, кој го сочинуваат тројца бранители вчера поднеле жалба до Основниот суд во Загреб на одлуката да ѝ биде одземено старателството...

Фудбал 21.11.19 | 12:49

Ибрахимовиќ побара 6 милиони за 6 месеци, еве колку му понуди Милан

Позната е понудата од Милан до Златан Ибрахимовиќ, сега топката е кај шведскиот фудбалер кој треба да одлучи дали ќе ја прифати. Златан Ибрахимовиќ го бира новиот тим,...

Фудбал 01.11.19 | 11:04

Милан конечно победи

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли остана задоволен од минималната победа од 1:0 на својот тим на гостински терен кај СПАЛ во мечот од 10. коло во Серија „А“. На „росонерите“...

Фудбал 21.10.19 | 09:36

Милан во судиското продолжение испушти победа против Лече

Во претпоследниот натпревар од 8. коло во Италијанското фудбалско првенство, синоќа Милан одигра 2-2 со Лече. Милан секунди го делеа до трите бода, но прими гол во судиското...

Фудбал 14.10.19 | 10:09

Берлускони: Мојата Монца би го победила денешниот Милан со 3-0

Поранешниот сопственик на Милан, Силвио Берлускони им кажа на „росонерите“ што да направат за да се вратат на старите патеки. Што треба за Милан да се врати на своето...

Фудбал 08.10.19 | 14:06

Пиоли фаворит да го наследи Џампаоло на клупата на Милан

Италијанскиот тренер, Марко Џампаоло од денеска повеќе не е тренер на Милан. Одлуката тренерот да добие отказ била донесена вчера. Во меѓувреме челниците на Милан, Паоло...

Фудбал 23.09.19 | 11:33

Берлускони: Милан ме разочара

Поранешниот сопственик на Милан, Силвио Берлускони не беше задоволен од изданието на „росонерите“ во натпреварот од 4. коло на италијанскиот шампионат со градскиот...

Фудбал 28.06.19 | 15:10

Милан суспендиран од учество во евро-куповите следната сезона

Арбитражниот суд за спорт во Лозана (CAS) го одобри отстранувањето на Милан од учеството на европските натпреварувања во сезоната 2019/20. Италијанскиот тим нема да игра...

Фудбал 23.06.19 | 22:33

Договорена позајмица: Себаљос пред промоција во Милан

Навивачите на Милан го очекуваат првото засилувања за новата сезона. Се чека официјална потврда за трансферот на Раде Круниќ од Емполи, а веќе на добар пат е да биде...

Фудбал 21.06.19 | 19:55

Малдини во посета на Мадрид, Милан заинтересиран за три млади играчи на Реал

Легендата на Милан, Паоло Малдини почнувајќи од летово ќе има позначајна улога во операциите на трансфер пазарот, а како што е добро познато, негов прв соработник ќе...

Фудбал 14.06.19 | 18:37

Звонимир Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Заменик генералниот секретар на ФИФА, Звонимир Бобан заминува од светстката фудбалска федерација поради ангажман во италијанскиот клуб Милан. Хрватската фудбалска...

Фудбал 19.05.19 | 20:07

Милан е спремен да прифати една година без Лига Европа

Раководството на Милан ќе се обиде да склучи необичен договор со УЕФА за неговите прекршувања во однос на финансискиот фер-плеј. Клубот од Милано ќе прифати исклучување...

Фудбал 03.05.19 | 11:18

Милан ќе го врати Бакајоко во Челси

Раководството на Милан одлучило да го врати Тимуе Бакајоко во Челси по крајот на сезоната, јавува „Спорт Медијасет“. Играчот од средниот ред беше казнет со 90.000 евра...

Фудбал 14.04.19 | 09:20

Гатузо за инцидентот по мечот со Лацио: И јас се палев на такви работи

Со голот од пенал на Франк Кеси, екипата на Милан синоќа минимално го победи Лацио во многу важен натпревар за пласман на местата кои водат во Лигата на шампионите. Гостинските...

Фудбал 10.04.19 | 14:25

Милан повторно на „тапет“ во УЕФА за кршење на финансискиот фер-плеј

Италијанскиот гигант Милан се соочува со нова казна од Европската фудбалска федерација (УЕФА) поради прекршување на правилата за финансиски фер-плеј оваа и претходната...

Фудбал 29.03.19 | 12:55

Милан го казни Кеси со 40.000 евра поради инцидентот со Биља

Раководството на Милан одлучи да го казни својот фудбалер, Франк Кеси со 40 илјади евра поради инцидентот со својот клубски колега, Лукас Биља на мечот против Интер (2-3). Кеси...

Фудбал 18.03.19 | 15:22

Гатузо разочаран по дербито со Интер: Двоен пораз синоќа за Милан

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, беше исклучително разочаран од синоќешниот пораз од Интер со 2-3 синоќа, како и инцидентот помеѓу Френк Кеси и Лукас Биља, кои за малку...

Фудбал 16.02.19 | 23:15

Милан ја совлада Аталанта, одличниот Пјонтек двоен стрелец

Избраниците на Џенаро Гатузо стигнаа до три важни бода против конкурент за топ четири пласман откако вечерва Милан ја победи Аталанта на гостински терен со 1-3. Домаќините...