Ознака: метео
Сервиси 26.10.20 | 08:33

Сончево и стабилно време со мала облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во утринските часови има услови за магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен...

Сервиси 25.10.20 | 09:28

Претпладне дожд, попладне променливо облачно

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Во источните делови на места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи....

Сервиси 12.10.20 | 08:18

Претпладне сончево, од вечер врнежи од дожд

Претпладнево ќе биде сончево со умерена облачност, освен на крајниот југоисток каде ќе биде облачно со повремен локален дожд. Минималните температури ќе се движат од...

Сервиси 11.10.20 | 08:35

Сончево со слаб ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во утринските часови има слаба магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската...

Сервиси 10.10.20 | 08:42

Сончево со блага облачност и ветер, од утре пораст на температурите

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура е во интервал од 4 до 12, а максималната...

Сервиси 09.10.20 | 08:19

Умерено облачно, до понеделник утрински температури до неколку степени над нула

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во источните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер најизразен по должината на Повардарието Утринската...

Сервиси 08.10.20 | 08:33

Повремен дожд и засилен ветер, од попладне намалување на облачноста

Времето претпладне ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе престанат, а облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец,...

Сервиси 24.09.20 | 08:52

Денеска променливо облачно, викендов значително заладување

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со повеќе сончеви периоди. Ќе има појава на краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно...

Сервиси 23.09.20 | 09:20

Не очекува период на променливо време со дожд и грмежи

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер...

Сервиси 16.09.20 | 15:19

Вонредна прогноза: Утре и задутре промена на времето со локален пороен дожд и грмежи

За утре попладне и за петок метеоролозите најавуваат промена на времето со локален пороен дожд и грмежи во јужните делови од државата. Според прогнозата на Управата...

Сервиси 12.09.20 | 08:39

Од средината на идната недела расипување на времето

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура се движи од 9 до 18, а максималната...

Сервиси 11.09.20 | 09:39

Претстои период на стабилно, суво и натпросечно топло време

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура се движи од 10 до 18, а максималната ќе достигнува од 28 до 35 степени...

Сервиси 09.09.20 | 08:20

Сончево и топло со слаб ветер

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура се движи од 9 до 19 степени, а дневната ќе биде во интервал од...

Вести 07.09.20 | 08:35

Сончево со температурата до 34 степени, од утре со посвежи утра

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од 6 до 17 степени Целзиусови,...

Сервиси 29.08.20 | 08:00

Денеска сончево со температури до 36 степени, утре уште потопло

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, која ќе биде поголема во северните делови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура...

Сервиси 28.08.20 | 08:18

Сончево и топло, викендов повисоки температури

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура е во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 30 до 35 степени Целзиусови. УВ...

Сервиси 27.08.20 | 22:10

Пред нас е сончев и топол продолжен викенд

Времето утре ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 30 до 35 степени. УВ...

Сервиси 26.08.20 | 08:10

Заврши дождот: Следуваат сончеви денови со пораст на температурите

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура е во интервал од...

Сервиси 24.08.20 | 07:16

Преку ден многу топло, попладне може да ве изненади пороен дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот ќе биде...

Сервиси 17.08.20 | 09:22

Попладне услови за пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура е во интервал...