Ознака: Меркел
Свет 12.04.21 | 11:19

Меркел ја откажа вакцинацијата која беше закажана за вчера, имала важна средба

Германската канцеларка Ангела Меркел ја откажа регистрацијата за вакцинација против КОВИД-19. Вакцинацијата на Меркел беше закажана за 11 април, а според планот за вакцинација,...

Свет 24.10.20 | 22:39

Меркел до граѓаните: Намалете ги контактите и патувањата на минимум

Германската канцеларка Ангела Меркел апелираше до своите граѓани да ги ограничат своите социјални контакти и да патуваат минимално, откако во земјата е потврден најголемиот...

Свет 25.03.20 | 20:41

И вториот тест на Меркел за коронавирусот е негативен

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска по вторпат беше негативна на тестот за корона вирусот, но лекарите одлучиле таа и натаму да остане во карантин, најмалку...

Вести 23.03.20 | 18:17

Меркел негативна на коронавирус, стигнаа резултатите

Германската канцеларка Ангела Меркел не е заразена со коронавирус, покажал првиот тест кој бил негативен, потврди портпаролот на германската влада кој додал дека канцеларката...