Ознака: меч
Ракомет 06.08.21 | 13:27

Македонските судии Начевски и Николов ќе го судат ракометното финале на ЛОИ во Токио!

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе го суди финалето на машкиот ракометен туринир меѓу Франција и Данска на Летните олимписки игри кои завршуваат...

Останати спортови 09.12.20 | 13:25

Откако заработи 10 милиони за дуелот со Рој Џонс џуниор, Тајсон прифатил дуел против Ивандер Холифилд

Откако дуелот меѓу Мајк Тајсон и Рој Џонс џуниор генерираше 80 милиони долари,м во најава е уште еден босерски спектакл во кој би учествувале две легенди на благородната...

Останати спортови 04.10.20 | 10:17

Скандал го тресе тенискиот свет: Наместен меч на Ролан Гарос?

Никој не би очекувал вакво нешто на престижниот Ролан Гарос, но се појави снимка на која може да се забележи дека има сомнежи за наместен меч. Француските власти го истражуваат...